نسخه‌ی جدید موتور بازی‌سازی Godot 3.4 منتشر شد

تیم Godot نسخه Godot 3.4 را به عنوان آخرین به‌روز‌رسانی موتور بازی‌سازی متن باز منتشر کرده است. این نسخه، موتور فیزیکی و رندر Godot  را به‌روزرسانی می‌کند و پشتیبانی از حذف انسداد پورتال و بهبود tonemapping را اضافه خواهد کرد. یک ویرایشگر تم UI جدید نیز در این نسخه‌ معرفی شده و شاهد پشتیبانی از صادرات glTF خواهیم بود.

یک جایگزین قدرتمند منبع باز برای Unity برای محتوای دو بعدی و سه بعدی

Godot که در ابتدا در استودیوی بازی‌ساز آرژانتینی Okam توسعه داده شد، جایگزینی منبع باز برای Unity را ارائه می‌کند و در حال حاضر در طیف وسیعی از بازی‌های مستقل و موبایلی دو بعدی و سه بعدی، استفاده می‌شود. از زمان انتشار Godot متن باز در سال 2014، کار بر روی آن به طور پیوسته در حال بهبود است. بخشی از توسعه‌ی Godot به لطف کمک‌های مالی موزیلا، مایکروسافت و اخیراً کمک‌های مالی Epic Games و توسعه دهنده بازی روسی Kefir انجام شده است.

نسخه‌ی جدید موتور بازی‌سازی Godot 3.4 منتشر شد
نسخه‌ی جدید موتور بازی‌سازی Godot 3.4 منتشر شد

در سال 2019، Blender Foundation موتور بازی‌سازی خود را از Blender 2.80 حذف کرد و Godot را به عنوان «جایگزین قدرتمندتر» توصیه کرد.

رندرینگ: پشتیبانی از حذف انسداد پورتال و tonemapping بهتر

Godot 3.4 چندین ویژگی جدید را برای هنرمندان بازی‌ها ارائه می‌کند. موتور رندر گودوت از حذف انسداد پورتال پشتیبانی می‌کند و این امکان را به وجود می‌آورد تا از رندر شدن اجسام پنهان شده در پشت هندسه‌های دیگر جلوگیری کند و عملکرد را بهبود بخشد. این نسخه همچنین یک tonemapping بهتر مجهز به ACES را دریافت کرده که بهتر است ظاهر نورهای بسیار روشن و مواد پرتاب کننده را تقلید کند.

فیزیک: محاسبه بهتر بدنه‌های محدب برای شبیه‌سازی دینامیک

همچنین تعدادی به‌روزرسانی برای سیستم‌های فیزیکGodot ، به‌ویژه فیزیک سه‌بعدی برای تبدیل شدن به موتور فیزیک پیش‌فرض در Godot 4.0  وجود دارد که می‌توان به نسل بهبود یافته‌ی بدنه‌های محدب برای سیم‌های دینامیک نیز اشاره کرد.

ویرایشگر تم جدید UI، صادرات glTF و رمزگذاری تصویر WebP

نسخه‌ی جدید موتور بازی‌سازی Godot 3.4 منتشر شد
نسخه‌ی جدید موتور بازی‌سازی Godot 3.4 منتشر شد

بهبودهای گردش کار شامل یک ویرایشگر تم جدید رابط کاربری است تا فرآیند ایجاد عناصر رابط برای بازی‌ها را ساده کند. همچنین اکنون امکان صادرات در فرمت glTF وجود دارد که امکان ویرایش صحنه‌های ایجاد شده در گودوت را در ابزارهای DCC مانند Blender فراهم می‌کند و این نسخه برای رمزگذاری تصاویر در قالب  WebP عملکرد خوبی خواهد داشت.

دسترسی و سیستم مورد نیاز Godot 3.4

Godot 3.4 تحت مجوز MIT برای ویندوزهای 32 و 64 بیتی، لینوکس و macOS در دسترس است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها