تاریخ دقیق عرضه پردازنده‌های نسل دوازدهمی Intel Alder Lake به همراه مدل‌ها منتشر شد

پس از مدت ها انتظار، افشا شدن اسناد اینتل به دست یک منبع معتبر تاریخ دقیق عرضه پردازنده های نسل دوازدهمی Intel Alder Lake این شرکت را لو داد. انتظارها به پایان رسید. با مازستا همراه باشید.

بسیاری از کاربران در انتظار عرضه پردازنده های نسل دوازدهمی اینتل با نام Intel Alder Lake هستند؛ عملکرد بالای آنها در بازی و برنامه های رندرینگ منجر به استقبال زیاد کاربران شده است.

تاریخ دقیق عرضه پردازنده‌های نسل دوازدهمی Intel Alder Lake به همراه مدل‌ها منتشر شد
تاریخ دقیق عرضه پردازنده‌های نسل دوازدهمی Intel Alder Lake به همراه مدل‌ها منتشر شد

همچنین پردازنده های Intel Alder Lake که با مادربردهای Z690 و سری 600 همراه هستند، از رم های DDR5 و گذرگاه PCI-E 5.0 پشتیبانی می کنند که این دو عامل در انتظار کاربران برای عرضه آنها نیز موثر بوده است.

تا به امروز برخی منابع تاریخ معرفی و عرضه پردازنده های اینتل آلدر لیک را اعلام کرده بودند که حالا یک وب سایت پاکستانی مستقر در آمریکا موفق به دریافت فایل محرمانه اینتل شده است که در آن تاریخ دقیق انتشار پردازنده های Intel Alder Lake ذکر شده است. پردازنده های Intel Alder Lake در صبح روز 27 اکتر (4 شنبه 5 آبان) به صورت رسمی معرفی خواهند شد.

پس از آن این خانواده در تاریخ 4 نوامبر (5 شنبه 13 آبان) در سراسر جهان آماده فروش هستند. البته بدون شک بازار ایران با تاخیر به نسبت بازار دیگر نقاط جهان میزبان پردازنده های آلدر لیک خواهد بود.

اینتل در بدو معرفی و عرضه جهانی، تنها مادربردهای سری Z690 را وارد بازار خواهد کرد. اولین پردازنده هایی که برای فروش در این پلتفرم عرضه می شوند نیز شامل مدل های Core i9-12900K، Core i9-12900KF، Core i7-12700K، Core i7-12700KF، Core i5-12600K و Core i5-12600KF هستند.

در نتیجه در بدو ورود تنها شاهد عرضه مدل های رده بالا و پرچمدار هستیم. نسخه های ضریب بسته یا همان غیر K، تعدادی از مدل های Core i5 و همچنین سری پنتیوم، سلرون و Core i3 پس از آنها وارد بازار خواهند شد که تاریخ دقیق این محموله مشخص نشده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها