اینتل به عنوان آخرین حامی صندوق بنیاد Blender، تعهد مالی خود افزایش داد

اینتل به عنوان آخرین حامی شرکتی بنیاد توسعه‌ی Blender معرفی شده است و تعهد مالی خود را برای توسعه نرم افزار متن باز سه بعدی به حداقل 120000 یورو در سال افزایش می‌دهد. این خبر به آن معنا است که همه تولیدکنندگان اصلی CPU وGPU  اعم از AMD، Apple، Intel و Nvidia، اکنون اعضای رده بالای Blender Development Fund هستند.

اینتل به عنوان آخرین حامی صندوق بنیاد Blender، تعهد مالی خود افزایش داد
اینتل به عنوان آخرین حامی صندوق بنیاد Blender، تعهد مالی خود افزایش داد

افزایش حمایت‌های مالی برای توسعه Blender

اینتل برای اولین بار در سال 2019 از صندوق توسعه‌ی Blender حمایت کرد که در ابتدا در سطح 12000 یورو در سال، حمایت خود را آغاز کرد و از آن زمان هر سال تعهد مالی خود را افزایش داد. وضعیت جدید حمایت اینتل اکنون به حداقل 120000 یورو در سال، معادل حقوق دو توسعه دهنده تمام وقت رسیده است.

این صندوق بنیاد بلندر، بیش از 1.8 میلیون یورو در سال برای توسعه Blender ارائه می‌کند. این خبر همچنین به این معنی است که از میان تولیدکنندگان اصلی CPU و GPU، از مهم‌ترین پشتیبان‌های بلندر، شرکت‌های Nvidia و AMD هستند که در سال 2019 به حامیان شرکتی تبدیل شده‌اند و اپل نیز امسال به این صندوق پیوست.

فناوری‌های گرافیکی منبع باز اینتل در حال حاضر در Blender ادغام شده‌اند

اینتل در سال‌های اخیر مسئول تعدادی از ابتکارات کلیدی در گرافیک منبع باز بوده است و با کتابخانه‌ی هسته ردیابی پرتو CPU Embree و میان‌افزار ردیابی پرتو OSPRay کار خود را شروع کرد. پروژه‌های جدیدتر، شامل کتابخانه‌ی حذف نویز CPU Open Image Denoise (OIDN) و کتابخانه رندر حجمی OpenVKL بوده که اکنون بخشی از مشخصات oneAPI چند پلتفرمی مبتنی بر استانداردهای شرکت است.

Raja Koduri، معاون ارشد اینتل اعلام کرد: “ما در طرز فکر بنیاد Blender مشترک هستیم تا فناوری‌های بصری را در سطح جهانی از طریق نرم افزار منبع باز و استانداردهای باز در دسترس همه قرار دهیم.”

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها