مادربردهای Intel Z690 با قیمت‌های مناسب در راه‌اند!

در روزهای اخیر متوجه شدیم که اینتل در آبان ماه امسال (1400) پرده از پردازنده‌های نسل دوازدهمی Alder Lake و همچنین مادربردهای سری 600 برداشته و روند عرضه آنها آغاز می‌شود. با وجود آنکه نزدیک به 2 ماه تا زمان فوق باقی مانده است، برخی از فروشگاه‌ها مادربردهای Intel Z690 را به همراه قیمت لیست کرده‌اند!

مادربردهای Intel Z690 با قیمت‌های مناسب در راه‌اند!
مادربردهای Intel Z690 با قیمت‌های مناسب در راه‌اند!

چیپست Z690 که جایگزین چیپست Z590 کنونی می‌شود، پرچمدار این پلتفرم است. مادربردهای بسیاری با این تراشه وارد بازار خواهند شد. نکته جالب توجه و بی سابقه در مورد این پلتفرم آن است که دو ماه مانده به معرفی رسمی و عرضه، برخی وب سایت‌های فروش آنلاین اقدام به ایجاد صفحات مادربردهای Z690 کرده و حتی قیمت مادربردهای فوق را نیز به دلار و یا یورو لیست کرده‌اند.

به عنوان مثال چند وب سایت آمریکایی فروش آنلاین مادربردهایی نظیر Gigabyte Z690 AORUS Master و Gigabyte Z690 AORUS Elite را در وب سایت خود قرار داده و حتی قیمت‌های نهایی آنها را نیز اعلام کرده‌اند. البته باید گفت که با توجه به قوانین NDA خبری از تصاویر مادربردهای فوق نبوده و تنها برخی مشخصات فنی، نام و قیمت آنها در وب سایت‌های مورد نظر قرار گرفته است.

به عنوان مثال مادربرد Gigabyte Z690 AORUS Master با قیمت 768 دلار و مادربرد Gigabyte Z690 AORUS Elite نیز با قیمت 438 دلار به بازار عرضه خواهند شد. این قیمت بر اساس دلار AUD بوده و با تغییر آنها به قیمت دلار آمریکا باید گفت که این دو مادربرد با قیمت‌های 572 و 327 دلار آمریکا به فروش می‌رسند که به نظر قیمت‌های مناسبی هستند.

در مشخصات فنی ذکر شده است که مادربرد Gigabyte Z690 AORUS MASTER از حافظه‌های رم DDR4 پشتیبانی می‌کند که به احتمال زیاد این بخش به اشتباه نوشته شده است. تمامی اطلاعات حاکی از آن هستند که مادربردهای Z690 و پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل آلدر لیک از رم‌های DDR5 پشتیبانی می‌کنند. بروز چنین اشتباهات تایپی در این موارد طبیعی است.

مادربردهای Intel Z690 با قیمت‌های مناسب در راه‌اند!
مادربردهای Intel Z690 با قیمت‌های مناسب در راه‌اند!

باید گفت که ظاهراً مادربردهای Intel Z690 پیش از دیگر قطعات این پلتفرم رویت شده و به مانند همیشه، در ابتدا مادربردها هستند که وارد بازار خواهند شد. در نتیجه اگر به دنبال یک پلتفرم جدید و قدرتمند هستید، می‌توانید پاییز امسال با پردازنده‌های هیبریدی اینتل و مادربردهای پیشرفته دیدار کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها