لینوکس بروی Apple M1

بالاخره میتوانید بروی سیستم هایی با پردازنده Apple M1 لینوکس را نصب کنید. اما نصب لینوکس بروی Apple M1 با مشکلاتی همراه است.

Linux و Apple M1

یکی از مهمترین دلایل خرید سخت افزارهای شرکت اپل، سیستم عامل بی نقص و قدرتمند آن است. با وجودی که سیستم عامل اپل یکی از بهترین ها در نوع خود است و کاربرانش بشدت از آن راضی هستند، اما دلیل نمی شود که از تجربه دیگر سیستم عامل ها بروی این محصولات چشم پوشی کنند. نصب سیستم عامل های دیگر بروی محصولات اپل همیشه چالشی و بسیار فنی بوده است. هم برای کنجکاوی و هم برای نصب نرم افزارهایی که بروی Mac قابل اجرا نیستند.

Linux-on-Apple-M1-without-usb-and-graphics
Linux-on-Apple-M1

نصب لینوکس بروی M1 که به تازگی منتشر شده است، تا همین چند روز پیش غیر ممکن بود تا اینکه بالاخره امکان نصب و راهن اندازی آن توسط کاربران در فضای اینترنت خبر ساز شد. طبق خبرهای منتشر شده امکان نصب لینوکس نسخه ARM Based بروی M1 میسر شده است اما فعلا باید قید ساپورت پردازنده گرافیکی و USB ها را بزنید.

لینوکس بروی Apple M1

خوب تا اینجای کار امکان بارگذاری لینوکس بروی Apple M1 محقق شده است که خود نکته بسیار مهمی است. اما قطعا باید اتفاقات بسیار مهمی در این زمینه رخ دهد. از آنجایی که درایورهای مناسبی برای پشتیبانی از گرافیک M1 بروی Linux وجود ندارد، عملا امکان استفاده از توابع گرافیکی در این نسخه میسر نخواهد شد.

نصب نسخه شبیه سازی شده ویندوز بروی Apple M1 ماه پیش تایید شد و امکان به کارگیری رابط اولیه گرافیک M1 نیز بروی این سیستم عامل به صورت موقت مورد بررسی قرار گرفت. اما هنوز هیچ کدام از سیستم عامل های لینوکس و ویندوز نتوانسته اند به صورت کامل مانند دیگر نسخه های Intel Based شرکت اپل بروی محصولات M1 این شرکت نصب و راه اندازی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

منو
بستن

سبد خرید

بستن

علاقه‌مندی

از اینکه شمارا میبینیم خرسندیم!

قبلا ثبت نام کردید؟

بستن

بستن

دسته بندی ها