عرضه نرم افزار Forger 2023 مکسون

مکسون (Maxon) به تازگی از عرضه نرم افزار Forger 2023 خبر داد که آخرین نسخه برنامه مجسمه‌سازی دیجیتالی خود برای آیپد است. این نرم افزار در واقع مجموعه ابزار مدلسازی جدیدی را بر اساس موتور مدل‌سازی چندضلعی از Cinema 4D اضافه کرده است که در ادامه به جزییات بیشتر آن می‌پردازیم. با مازستا تا انتهای مطلب همراه باشید.

عرضه نرم افزار Forger 2023

بروزرسانی نرم افزارForger 2023 که نسخه پایه آن رایگان است، به عنوان بخشی از نسخه‌های محصول پاییز 2022 مکسون اعلام شد که شامل Cinema 4D 2023 و نسخه‌های جدید پلاگین‌های افکت‌های Red Giant است.

یکی از قدیمی‌ترین اپلیکیشن‌های مجسمه‌سازی آیپد

Forger که سال گذشته توسط مکسون خریداری شد، یکی از قدیمی‌ترین اپلیکیشن‌های اختصاصی مجسمه‌سازی برای آیپد است. این مجموعه هسته‌ای از براش‌های مجسمه‌سازی را ارائه می‌دهد که برای کاربران ابزارهای دسکتاپ مانند ZBrush، از جمله Standard، Clay، Smooth، Move، Pull، Flatten، Polish، Inflate و Crease آشنا هستند.

سایر ویژگی‌های کلیدی نیز عبارتند از مجسمه‌سازی لایه‌ها، ماسک کردن، گروه‌بندی چهره، گزینه‌ای به سبک LazyMouse برای صاف کردن ضربات دست آزاد، تقارن، رتوپولوژی خودکار و نقاشی راس پایه که بسیار کاربردی خواهند بود.

همچنین در این برنامه، فایل‌ها را می‌توان در قالب OBJ یا Alembic وارد کرد یا در قالب OBJ، STL یا USD به سایر برنامه‌های DCC فرستاد.

ایجاد دارایی‌های سطح سخت از ابتدا یا ویرایش هندسه موجود توسط ابزارهای مدل‌سازی چندضلعی جدید

به منظور ایجاد دارایی‌های سطح سخت از ابتدا یا ویرایش هندسه موجود، Forger 2023 مجموعه جدیدی از ابزارها را بر اساس موتور مدل‌سازی چندضلعی از Cinema 4D گرفته است.

این موارد شامل ابزارهای ساده شده Select، Transform، Extrude، Bevel، Inset، Bridge، Line Cut، Loop Cut، Weld و Slide می‌شود که برای استفاده روی صفحه نمایش‌های کوچک‌تر با کنترل‌های لمسی یا قلم، دوباره کار شده‌اند.

به کمک این ابزارها، کاربران می‌توانند دارایی‌های سطح سخت ساده را از ابتدا ایجاد کنند که از مجموعه‌ای از 12 چندضلعی اولیه شروع می‌شود.

این مجموعه ابزار همچنین هنگام استفاده همراه با ابزارهای مجسمه‌سازی موجود Forger، از جمله ایجاد مش‌های پایه برای مجسمه‌ها یا ویرایش نسخه‌های Low-Poly یک مجسمه، باید جریان‌های کاری جدیدی را ایجاد کند.

قیمت و دسترسی نرم افزار Forger 2023

نرم افزار Forger 2023 برای سیستم عامل‌های iPadOS 15.0 و بالاتر در دسترس است. نسخه پایه این برنامه رایگان بوده؛ اما، به سه فایل فعال محدود می‌شود.

اشتراک پولی آن نیز که معادل 1.99 دلار در ماه یا 14.99 دلار در سال هزینه دارد، سقف محدودیت تعداد فایل‌های فعال را برداشته است و یک پیوند زنده به Cinema 4D را باز می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها