مایکروسافت به خرید استودیو‌ها ادامه می‌دهد

به گفته فیل اسپنسر، مایکروسافت قصد دارد تا استودیو‌های بازی‌ سازی بیشنری بخرد و با استودیوهای بیشتری همکاری کند. او تعدادی استودیو و سازنده را برای همکاری و خرید در نظر دارد. به گفته او تعدادی از استودیو‌های مد نظر ارتباط طولانی مدت و صمیمانه‌ای با این شرکت دارند.

مایکروسافت مزایای مالی را در کنار خلاقیت و وقت مورد نیاز قرار می‌دهد. به گفته اسپنسر، تنها موفقیت بازی مهم نیست بلکه او می‌خواهد زمان مورد نیاز را در دسترس سازندگان قرار دهد تا بهترین اثر خود را ارائه دهند. اسپنسر سپس تاکید کرد که با اضافه کردن استودیو‌های بیشتر در صورت مناسب بودن آنها، مخالف نیست.

مایکروسافت به خرید استودیو‌ها ادامه می‌دهد
مایکروسافت به خرید استودیو‌ها ادامه می‌دهد

مایکروسافت همیشه به دنبال تیم‌ها و افراد مختلف برای اضافه کردن به مجموعه خود است.  به گفته اسپنسر هیچ زمان مشخصی برای اضافه شدن به تیم آنها وجود ندارد. اگر استودیوی شرایط همکاری با میکروسافت را داشته باشد و بتواند با استراتژی و نقشه مایکروسافت پیش برود، مایکروسافت قطعا به همکاری با این استودیو فکر می‌کند.

استودیو Xbox در حال حاضر شامل 23 استودیو می‌شود. سال گذشته تعداد زیادی استودیو توسط مایکروسافت خریداری شد که نمونه‌های آن id Software، Bethedsa Game Studios و Arkane بودند. مایکروسافت اعلام کرد که این استودیو‌ها همگی مثل سابق کار می‌کنند.

یکی از بازی‌های منتشر شده از استودی‌و‌ها Psychonauts 2 از Double Fine است. بر اساس بررسی‌ها و نقدها خرید این استودیو به نفع مایکروسافت بوده است. Deathloop از استودیو Arkane نیز با استقبال مثبت رو به رو شد. البته زمانی که این استودیو خریداری شد این بازی در مرحله تولید بود.

سال آینده نیز استودیو بتسدا بازی Strafield را منتشر می کند که اولین بازی RPG خود بعد از Fallout 4  است. همچنین استودیو Obsidion یکی دیگر از استودیو‌های خریداری شده توسط مایکروسافت است که به تازگی بازی RPG Avowed را معرفی کرده که شبیه به اسکایریم است.

مایکروسافت با خرید این استودیو‌ها سعی دارد تا بازی‌های انحصاری خود را برای رقابت افزایش دهد. باید ببینبم که این استودیوها در آینده چه آثاری را برای مایکروسافت خواهند ساخت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها