ماینرها در حال فروش کارت‌های گرافیک خود و جدا شدن از این بازار هستند

یکی از دلایل افزایش قیمت و کمبود شدید کارت‌های گرافیک AMD و NVIDIA، هجوم شدید ماینرهاست. ماینرها باعث تخریب بازار سخت افزار شده و بخش عمده آنها را ماینرهای چینی تشکیل می‌دهند. اما به نظر می‌رسد که وضعیت در حال تغییر به نفع گیمرها و مهندسان است. به نظر می رسد که ماینرها در حال فروش کارت‌های گرافیک هستند!

ماینرها در حال فروش کارت‌های گرافیک
کارت های گرافیک دست دوم

داستان از این قرار است که ماینرها در سراسر جهان، با خرید تعداد زیادی از کارت‌های گرافیک توازن را به شدت برهم زده‌اند. افزایش قیمت و کمبود موجودی از جمله مشکلاتی است که به دست ماینرها اتفاق افتاده است. اما خوشبختانه در اخباری خوب، متوجه شدیم که به دلایلی که در ادامه خواهیم گفت،

ماینرها در حال فروش کارت‌های گرافیک

ماینرهای بسیاری در چین اقدام به فروش کارت‌های گرافیک خود در بازار، به صورت دست دوم کرده‌اند. این اقدام پس از محدودیت‌های جدی که برای ماینرها در چین وضع شده است روی داد. دولت چین فعالیت ماینرها در برخی از استان‌ها نظیر سیچوان را ممنوع اعلام کرده است. محدودیت‌های مشابه در سراسر چین، ورود رمزارزهای جدید که نیازی به کارت‌های گرافیک ندارند، احتمال حذف کارت‌های گرافیک از ماینینگ و تغییرات قیمت از جمله دلایلی است که ماینرها را ناچار به فروش کارت‌های گرافیک کرده است.

کارت‌های گرافیک ماینرها که به صورت دست دوم روانه بازار چین شده است، شامل مدل‌های GeForce RTX 30، Radeon RX 6000، سری GTX 1000 و مواردی از این دست می‌شود. در حال حاضر می‌توانید مدل‌هایی نظیر RTX 3070 که قیمتی بین 900 تا 1100 دلار دارند را با قیمت تنها 400 دلار خریداری کنید. و یا RTX 3060 Ti و RTX 3060 که با قیمت‌های 310 و 244 دلار به فروش می‌رسند. وقتی ماینرها در حال فروش کارت‌های گرافیک باشند، قیمت های دست دوم بشدت کم خواهد شد.

ماینرها در حال فروش کارت‌های گرافیک
ماینرها در حال فروش کارت‌های گرافیک

در حال حاضر 70 درصد استخراج رمزارز جهان در کشور چین انجام می‌شود. در ایران نیز چیزی در حدود 10 درصد از استخراج رمزارزهای کل جهان استخراج می‌گردد که مشکلات بسیاری را برای شبکه برق به وجود آورده است. با حذف کارت‌های گرافیک از معادله، این مشکلات تا حد زیادی برای مردم کاهش پیدا خواهد کرد. شایان ذکر است که قیمت کارت‌های گرافیک نیز از ماه گذشته به سمت پایین آمدن است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها