کنسول جدید و تغییر یافته پلی استیشن 5 با خنک کننده جدید و یک مشکل اساسی

سونی به تازگی نسخه اصلاح شده کنسول پلی استیشن 5 جدید را بدون سر و صدا عرضه کرده است. این خبر را در روزهای اخیر به اطلاع شما عزیزان رساندیم. تعدادی از تغییرات به وجود آمده در کنسول اصلاح شده و جدید PlayStation 5 مشهود بود؛ با این وجود برخی از آنها از جمله کاهش وزن 300 گرمی مقداری عجیب و نامفهوم بود که اینک به پاسخ آنها نیز دست یافته‌ایم.

کنسول جدید و تغییر یافته پلی استیشن 5 با خنک کننده جدید و مشکلی اساسی
کنسول جدید و تغییر یافته پلی استیشن 5 با خنک کننده جدید و مشکلی اساسی

کنسول جدید سونی پلی استیشن 5 با شناسه فنی CFI-1102A اولین مدل بهبود یافته از PS5 است. پایه این کنسول تغییراتی را به همراه داشته و نصب آن بدون پیچ گوشتی ممکن شده است. همچنین وزن کنسول‌های CFI-1102A جدید 300 گرم کمتر شده است. تغییرات جزئی در مدار چاپی یا همان PCB و حتی کارت Wi-Fi نیز جزو اقلامی که است که توسط سونی تغییر یافته است.

احتمالاً از خود می‌پرسید که دلیل کاهش وزن 300 گرمی کنسول جدید PlayStation 5 چیست؟ سونی خنک کننده را تغییر داده و در هیت سینک و فن تغییراتی بزرگ به وجود آمده است. همان‌طور که در تصاویر نیز مشاهده می‌کنید، هیت سینک قدیمی و جدید دارای تفاوت‌های زیادی با یکدیگر هستند. سونی هیت سینک را به طور قابل ملاحظه‌ای کوچک کرده و بدین ترتیب 300 گرم از وزن PS5 را کاهش داده است که این مسئله به معنی صرفه جویی این شرکت در هزینه‌های تولید نیز خواهد بود.

کنسول جدید و تغییر یافته پلی استیشن 5 با خنک کننده جدید و مشکلی اساسی
کنسول جدید و تغییر یافته پلی استیشن 5 با خنک کننده جدید و مشکلی اساسی

چرا که هیت سینک‌ها متشکل از هیت پایپ و آلومینیوم هستند. خنک کننده کنسول جدید PS5 به طور واضح کوچک‌تر است؛ همچنین هیت پایپ‌ها نیز کوچک‌تر و باریک‌تر شده‌اند. آیا کنسول جدید سونی خنک‌تر از نسخه فعلی یا قدیمی است؟ پاسخ خیر است! کنسول‌های جدید سونی PS5 مدل CFI-1102A  بین 3 تا 5 درجه سانتی گراد گرم‌تر هستند. کاهش هیت سینک و ابعاد خنک کننده‌ها، منجر به افزایش حرارت در کنسول PS5 شده است.

در نتیجه شاید بهتر باشد که مدل‌های قدیمی را خریداری کرده و از خیر خرید مدل جدید بگذرید. اگر چه این تغییرات منجر به کاهش وزن 300 گرمی شده و برخی بهبودهای جزئی را یدک می‌کشد، اما گرم شدن آن تا 5 درجه سانتی گراد، مشکلی بزرگ خواهد بود که سونی را زیر باد انتقاد می‌گیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

Ureal Engine UE MetaHuman Creator digital humans types hairstyles clothing آنریل انجین میک هیومن دیجیتال هیومن موتور گیمینگ و بازی سازی آنریل

MetaHuman Creator

شرکت Epic Games خالق و توسعه دهنده Unreal Engine، با رونمایی از MetaHuman Creator نشان داد که به زودی به قدرت بی رقیب صنعت گرافیک

ادامه مطلب »

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها