کمبود چیپ RTX 3000

بعد از حرف و حدیث های فراوان در مورد علل کمبود کارت های nvidia RTX 3000، این شرکت در واکنشی دوباره ضمن اعلام خوشبینی گفته است که کمبود چیپ RTX3000 داریم و به همین دلیل کارت های RTX3000 به خوبی نمیتواند در دسترس کاربران قرار گیرد. انودیا قول داده است که کمبود چیپ RTX 3000 را به زودی برطرف کند.

GeForce RTX 30 Shortages

کمبود کارت های گرافیک سری RTX 3000 تمامی کاربران را کلافه کرده است. مهم نیست در کدام کشور قرار داشته باشید، کارت سری 3000 بسیار کم است. به عنوان مثال با رونمایی کارت RTX 3060TI در امروز، تقریبا تمامی سایت های عرض کننده موجودی خود را تمام کردند. جالب اینجاست که هنوز چند ساعتی از رونمایی و عرضه این کارت نگذشته است اما تمامی موجودی سایت های آنلاین معروف تمام شده است.

کمبود چیپ RTX 3000

انویدیا گفته است که این کمبود به دلیل نبود chip است و البته ابزار خوش بینی کرده است که بزودی این محدودیت ها برطرف خواهد شد. از طرفی خبرهایی مبنی بر فروش مستقیم کارت های نسل RTX 3000 به ماینرها توسط nvidia باعث شده است که این صحبت های انویدیا کاربران را راضی نکند.

کمبود چیپ RTX 3000

در خصوص کمبود چیپ و ویفر برای تولید بردهای کارت های گرافیک Nvidia RTX 3000، صحبت های مدیران انویدیا هنوز نتوانسته است کارشناسان را راضی نگه دارد. زیرا محصولات دیگر انویدیا در رده گیمینگ و لپتاپ در حال تولید است و در آن زمینه کمبودی احساس نمی شود. بیشتر کارشناسان افزایش قیمت بیت کوین و درخواست بسیار بالای کاربران ماینر برای خرید کارت های گرافیک را دلیل اصلی کمبود کارت گرافیک اعلام کرده اند نه کمبود چیپ RTX 3000

کمبود چیپ RTX 3000
Mining Rig

طبق خبرهای چند روز پیش، اعلام شده بود که شرکت انویدیا نزدیک به 175 میلیون دلار کارت گرافیک را به صورت مستقیم و بدون واسطه به دست ماینرها در کشورهای مختلف رسانده است. خبرهای موثقی از انالیز مالی انویدیا این مطلب را تایید کرده و در این خصوص اعلامیه ای توسط این شرکت صادر نشده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها