آپدیت تلویزیون‌ مخصوص بازی پاناسونیک برای رفع مشکلات HDMI 2.1 VRR و نرخ 120 فریم

همراه با کنسول های نسل نهمی یعنی Xbox Series S/X و PlayStation 5، شرکت های سازنده تلویزیون نیز تولید تلویزیون های گیمینگ را آغاز کردند. پاناسونیک (Panasonic) از جمله همین برندها است. اما تلویزیون های مخصوص بازی این شرکت دارای یک مشکل اساسی روبرو بودند که حالا با آپدیت تلویزیون‌ های پاناسونیک، این مشکل برطرف شده است.

در صورتی که یکی از تلویزیون های پاناسونیک را در اختیار دارید، پیشنهاد می کنیم که همین حالا برای آپدیت تلویزیون خود اقدام کنید. بسیاری از تلویزیون های پاناسونیک که برای اجرای بازی های UHD/4K تبلیغ شده و امیدهای بسیاری به آنها بسته بود، با چند مشکل اساسی در این زمینه روبرو بودند. از جمله مدل های JX940/JX970 و حتی پرچمداران رده بالای OLED سری JZ.

مشکل تلویزیون های فوق عدم امکان اجرای بازی های UHD/4K با نرخ 120 فریم یا همان 120 هرتز بود. دومین مشکل نیز مربوط به HDMI 2.1 VRR است. به بیان ساده تر تمامی تلویزیون های Panasonic که در نیمه دوم سال 2020 معرفی و عرضه شده و یا در سال 2021 تولید شده اند، حال با دریافت آپدیت تلویزیون‌ پاناسونیک در این سری میتوانید به سادگی این مشکل را رفع نمایید.

دسترسی به نرخ 120 فریم در ثانیه با رزولوشن UHD/4K کاری دشوار برای سازندگان تلویزیون است چرا که آنها علاوه بر پنل های مرغوب، نیازمند استفاده از سخت افزارهای قدرتمند هستند که بتواند چنین حجم داده بالایی را رندر کند.

پاناسونیک در یک جدول جهانی زمانبندی آپدیت مدل های 2020-2021 خود را اعلام کرده است. افزون دو مدل یاد شده در بالا، می توان به مدل های  Panasonic JZ2000،  Panasonic JZ1000،  Panasonic JZ1500 و JZ980 اشاره کرد. تمامی آنها از درگاه HDMI 2.1 بهره می برند.

آپدیت تلویزیون‌های مخصوص بازی پاناسونیک برای رفع مشکلات HDMI 2.1 VRR و نرخ 120 فریم
آپدیت تلویزیون‌های مخصوص بازی پاناسونیک برای رفع مشکلات HDMI 2.1 VRR و نرخ 120 فریم

پاناسونیک وعده داده بود که تا پایان سال 2021 آپدیتی را برای رفع دو مسئله یاد شده منتشر خواهد کرد که اینک این شرکت به وعده خود وفا کرده و حالا با آپدیت تلویزیون‌ پاناسونیک برای رسیدن به 120 هرتز در بازی ها و همچنین فعال سازی قابلیت HDMI 2.1 VRR می توانید نهایت لذت را از بازی کسب نمایید.

شایان ذکر است که افزون بر پاناسونیک، الجی و سونی نیز با مشکلاتی مشابه روبرو بوده اند. پس از آن می توانید با کنسول های Xbox Series S/X و PlayStation 5 رزولوشن UHD/4K را با نرخ فریم بالا تجربه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها