با تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ بدون کنسول بازی کنید!

تصور کنید که بتوانید با تلویزیون هوشمند سامسونگ خود، بدون استفاده از کنسول و سخت افزارهای گران قیمت، بازی های رده بالا و جذاب را اجرا کنید. این موردی است که به زودی در تلویزیون های هوشمند Samsung دیده خواهد شد؛ یک پلتفرم ابری پیشرفته که حتی برنامه نویسان و توسعه دهندگان از کشورهای دیگر هم در آن دخیل می شوند.

با تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ بدون کنسول بازی کنید!
با تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ بدون کنسول بازی کنید!

شرکت سامسونگ که در 16 سال اخیر پُر فروش ترین برند تلویزیون در جهان بوده است، به تازگی اعلام کرده است که به زودی یک پلتفرم ابری بازی را برای تلویزیون های هوشمند خود رونمایی خواهد کرد. سامسونگ اعلام کرده است که در حال توسعه یک پلتفرم جدید بازی ابری است که به کاربران اجازه می دهد بازی ها را در تلویزیون های هوشمند خود، بدون استفاده از کنسول های بازی تجربه کنند.

در حال حاضر به دلیل استفاده از سخت افزارهای نسبتا ضعیف و متوسط در تلویزیون ها، امکان اجرای بازی های سنگین در آنها وجود ندارد. به هر حال باید به خاطر داشت که تلویزیون یک پلتفرم گیمینگ نیست.

GeForce Now، Google Stadia، PlayStation Now و Xbox Game Pass از جمله برترین سرویس های گیمینگ ابری در جهان هستند. با این وجود هیچ یک از آنها برای اجرا در تلویزیون های هوشمند طراحی نشده اند. در SDC21، سامسونگ اعلام کرد که در حال توسعه یک پلت فرم جدید بازی ابری برای تلویزیون های هوشمند مبتنی بر تایزن خود است.

با تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ بدون کنسول بازی کنید!
با تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ بدون کنسول بازی کنید!

به گفته این شرکت، تایزن اکنون بیش از 200 میلیون تلویزیون و دستگاه را در سراسر جهان تحت پوشش قرار داده و این مقدار همواره در حال رشد است. متاسفانه در ایران جای برندهای معتبر نظیر سامسونگ و الجی به برندهای داخلی و چینی کم کیفیت و بسیار ضعیف داده شده و ایرانیان با کیفیت خداحافظی کرده اند!

توسعه یک پلتفرم جدید بازی Cloud پیش از این نیز مد نظر سامسونگ قرار داشت. در سال 2012 شرکت سامسونگ با کمپانی Gaikai وارد همکاری شده بود؛ هدف از این همکاری ساخت یک پلتفرم ابری بازی برای تلویزیون های هوشمند بود. اما این همکاری چندان طولانی نشد چرا که سونی Gaikai را برای ساخت سرویس پخش بازی PlayStation Now خود به طور کلی خریداری کرد.

حال سامسونگ یک گام بسیار بزرگ را در این راستا برداشته و کاربران می توانند با پرداخت مبالغ اندک، بازی های روز را در تلویزیون های هوشمند سامسونگ تجربه کنند. شایان ذکر است که امکان نصب کنترلرها به تلویزیون های هوشمند سامسونگ وجود دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها