کنترلر سایفون PS5026-E26 برای SSDهای PCI-E 5.0 معرفی شد

با ورود پلتفرم هایی که در حوزه خانگی از گذرگاه PCI-E 5.0 پشتیبانی می کنند، می دانستیم که به زودی باید در انتظار درایوهای SSD جدید با سرعت خیره کننده باشیم؛ اتفاقی که حالا با معرفی کنترلر سایفون PS5026-E26 روی داده است.

کنترلر سایفون PS5026-E26 برای SSD

شرکت سایفون همواره در حوزه ساخت کنترلرهای مورد استفاده در درایوهای اس اس دی (یاد بگیریم که SSD هارد نیست!)) پیشگام بوده و به مانند سامسونگ، بسیار خوب و بدون حاشیه در این حوزه مشغول به کار است.

در حال حاضر پردازنده های نسل دوازدهمی اینتل آلدر لیک از گذرگاه PCI-E 5.0 پشتیبانی کرده و پردازنده های AMD Ryzen 7000 که در پاییز امسال وارد بازار می شوند نیز این گذرگاه را در لیست پشتیبانی خود قرار داده اند.

کنترلر سایفون PS5026-E26

با این وجود در حال حاضر هیچ درایو اس اس دی که مبتنی بر گذرگاه PCI-E 5.0 باشد، تولید و عرضه نشده است. یکی از مشکلات پیش رو کنترلرها بودند.

درایوهای اس اس دی نیازمند یک کنترلر بوده و گذرگاه PCI-E 5.0 نیز کنترلر اختصاصی خود را طلب می کند. حال شرکت سایفون در واپسین ساعات نمایشگاه کامپیوتکس 2022، پرده از کنترلر فوق سریع خود، مبتنی بر گذرگاه PCI-E 5.0 برداشته است.

درایوهای اس اس دی با استفاده از کنترلر جدید سایفون به نام Phison PS5026-E26 می توانند سرعتی خیره کننده را تجربه کنند که تا به امروز در هیچ کامپیوتر خانگی دیده نشده است.

به گفته سازنده Phison PS5026-E26، این کنترلر می تواند سرعت درایوهای اس اس دی را به بیش از 12 گیگابایت در ثانیه برساند. در تست های انجام شده سایفون، این کنترلر با یک درایو اس اس دی مبتنی بر تراشه های نیمه هادی Micron 3D TLC NAND تست شده است.

در این تست شاهد سرعت خواندن متوالی، تا بیش از 12 گیگابایت بر ثانیه هستیم. سرعت نوشتن نیز به 10 گیگابایت در ثانیه می رسد!

این مقدار بیشتر از سرعت تمامی SSD NVME های موجود در جهان است که تا به امروز برای کلاس خانگی رونمایی و عرضه شده اند. پیشبینی می شود که اس اس دی های مبتنی بر PCI-E 5.0 تا اواخر سال جاری میلادی وارد بازارهای جهانی شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها