زمان عرضه و قدرت کنسول‌های PlayStation 5 Pro و Xbox مشخص شد!

تقریبا یک تا دو ماه پس از عرضه کنسول های بازی نسل نهمی یعنی Xbox Series S/X و PlayStation 5، تعداد زیادی از کاربران و رسانه ها به شکلی عجیب شروع به صحبت در مورد نسخه های قدرتمندتر یا همان Pro کردند. تا به امروز هیچ اطلاعاتی از کنسول های قدرتمندتر سری نسل 9.5 در دست نبود اما در جریان نمایشگاه کامپیوتکس 2022، کنفرانس شرکت TCL با اطلاعات خیره کننده ای در زمینه کنسول هایی مانند PlayStation 5 Pro همراه بود!

PlayStation 5 Pro

شاید تصور کنید که تلویزیون های TCL کنونی در بازار ایران به واقع محصولات شرکت چینی TCL هستند. اما باید گفت که آنها هیچ ارتباطی با تلویزیون هایی که شرکت TCL در بازارهای جهانی توزیع کرده و ندارند و به نظر یک محصول درجه چندم چینی ایرانی هستند. شرکت TCL  در جریان نمایشگاه کامپیوتکس 2022 اطلاعات جالب توجهی را ارائه کرده است.

شرکت TCL اعلام کرد که کنسول های نسل 9.5 یعنی PlayStation 5 Pro و سری جدید Xbox Series S/X در خلال سال های 2023 تا 2024 وارد بازارهای جهانی خواهند شد.

تی سی ال در کنفرانس خود ضمن اعلام این مطلب گفت: کنسول هایی مانند پلی استیشن 5 پرو می توانند برخی بازی ها را حتی با وضوح 8K نیز اجرا کنند. قدرت آنها به نسبت کنسول های کنونی افزایش یافته و در بخش پردازنده گرافیکی، با افزایش توان خوبی روبرو هستیم.

قدرت تراشه گرافیکی در PlayStation 5 Pro برابر با توان کارت گرافیک AMD Radeon RX 7700 XT خواهد بود. منو و رابط کاربری هم در کنسول های نسل نهم و نیم به صورت 8K نیز قابل نمایش است. آنها باید بتوانند تا اکثر بازی های 4K را با نرخ 120 فریم در ثانیه نیز رندر کنند.

شایان ذکر است که کنسول های بازی کنونی در بخش گرافیکی قدرتی مشابه با RX 6700 XT دارند. البته توان Xbox Series X کمی قوی تر از PS5 است. باید گفت که با ورود کنسول های مورد بحث کنسول های فعلی همچنان در خط تولید باقی خواهند ماند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها