صحبت‌های جنجالی مدیر پلی استیشن خشم گیمرها و کاربران خاورمیانه را برانگیخت!

مدیر عامل بخش پلی استیشن شرکت سونی بارها با صحبت های جنجالی خود غوغا کرده بود؛ اینک وی با یک سخنرانی عجیب دیگر خشم و عصبانیت مردم خاورمیانه را برانگیخته است!

آقای جیم رایان، مدیر بخش PlayStation 5 ظاهرا مطالعه کافی نداشته و هر آنچه که در ذهنش می گذرد را به زبان می آورد. به نظر می رسد که سخنان اینچنینی می تواند موقعیت پلی استیشن و حتی سونی را نزد کاربران بسیاری از کشورها کاهش دهد. جیم رایان (Jim Ryan) مدیر عامل بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی است.

صحبت‌های جنجالی مدیر پلی استیشن خشم گیمرها و کاربران خاورمیانه را برانگیخت!
صحبت‌های جنجالی مدیر پلی استیشن خشم گیمرها و کاربران خاورمیانه را برانگیخت!

آقای جیم رایان به تازگی و طی یک مصاحبه نسبتا کوتاه با یک رسانه، سخنانی عجیب و جالب توجه را به زبان آورده است. آقای رایان در این مصاحبه گفت: از جمله مواردی که بنده به آنها افتخار می کنم،

در دسترس قرار دادن بازی ها، در مناطق گوناگون جغرافیایی است. ما در کشورهایی بازی ها را به راه انداختیم که فرهنگ بازی در آنها هیچ جایی نداشت. خاورمیانه بخشی از جهان است که پیش از پلی استیشن، مردم در آنجا هیچ تجربه ای از اجرای بازی ها نداشتند. وی در ادامه گفت: افزون بر خاورمیانه، روسیه و اسپانیا هم از جمله کشورهایی بودند که تا پیش از ورود پلی استیشن به آنها، بازاری کوچک از دنیای بازی داشتند.

در این سخنان آقای جیم رایان تمام کشورهای خاورمیانه را در منطقه ای توصیف کرده است که فرهنگ بازی در آنها هیچ جایی نداشته و گویا سونی با عرضه کنسول های پلی استیشن دنیای بازی را به خاورمیانه آورده است.

افزون بر کاربران خاورمیانه، کاربران کشورهای اسپانیا و روسیه نیز از این سخنان سخت عصبانی شده و غوغایی را در فضای مجازی به راه انداخته اند. در حال حاضر شرکت سونی و آقای رایان واکنشی به این مسئله نشان نداده اما به نظر می رسد که کاربران تا عذرخواهی رسمی، آرام نخواهند نشست.

بسیاری از مردم خاورمیانه در نسل های پیشین، کنسول پلی استیشن را به ایکس باکس ترجیح می دادند؛ اما در نسل نهم و حتی نسل هشتم، تعداد خریداران کنسول های Xbox به طور قابل ملاحظه ای در خاورمیانه افزایش یافته و این روند رو به رشد است. در حال حاضر دو کنسول Xbox Series S و Xbox Series X رقیب جدی PS5 در این کشورها هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها