سرویس ابری Xbox از این به بعد بر پایه سخت افزار Series X است

سرویس ابری Xbox که به پروژه xCloud معروف است در 2019 به صورت بتا در دسترس قرار گرفت. طی تست‌ها  نظرسنجی‌های مختلفی این سرویس در 2020 به صورت رسمی عرضه شد و در دسترس کاربران گیم‌پس قرار گرفت.

این سرویس در دسترس کاربرانی که گیم پس کامل را خریداری می‌کنند قرار می‌گیرد. این سرویس رقابت‌ زیادی با سرویس‌های ابری دیگر مانند Geforce Now و Stadia داشته است و در این رقابت موفق بوده است. سرویس xCloud شامل بازی‌های EA و سرویس EA Access نیز است.

سرویس ابری Xbox از این به بعد بر پایه سخت افزار Series X است!
سرویس ابری Xbox از این به بعد بر پایه سخت افزار Series X است!

مایکروسافت سخت‌افزار این سرویس را به تازگی به Xbox Series X تغییر داده است. این کمپانی به تازگی این خبر را اعلام کرده است و گفته است که همانند Series X این سرویس حالا زمان لودینگ کمتر، فریم بیشتر و رزولوشن بالاتری را برخوردار خواهد بود. با این حال هنوز به طور کامل این سرویس برای رزولوشن 4K آماده نشده است، فعلا بازیکنان باید با 60 فریم و رزولوشن 1080 ادامه دهند تا این تغییرات به طور کامل بهینه سازی شود.

مایکروسافت به تازگی این سرویس را گسترش داده است و در کشورهای استرالیا، برزیل و مکزیک راه اندازی کرده است که سرجمع به 26 کشور که به این سرویس دسترسی دارند تبدیل می‌شود.

مایکروسافت همچنین در تلاش است تا این سرویس را از طریق تلویزیون‌های هوشمند نیز به اتاق نشیمن شما بیاورد تا به بازیکنان اجازه دهد که بدون کنسول نیز بازی کنند. همچنین این سرویس بر دستگاه کوچک مخصوص خود می‌تواند به تلویزیون یا مانیتور شما بدون هیچ مشکلی وصل شود.

بازی‌های سرویس ابری همان بازی‌های گیم پس هستند که به تازگی Scarlet Nexus نیز به آنها اضافه شده است. مایکروسافت و ایکس باکس با گیم پس موفقیت عظیمی را کسب کرده‌اند و حال در تلاش هستند که این موفقیت را به سمت سرویس ابری بکشانند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها