آمار فروش کنسول‌ بازی با پیشتازی خانواده Xbox Series S/X در برخی از کشورها همراه است

ژاپن کشوری است که آمار فروش کنسول بازی و محصولات مرتبط در آن بسیار مهم است. حال یک نشریه ژاپنی به مقایسه فروش کنسول های بازی در این کشور پرداخته و آن را با چند کشور دیگر مقایسه کرده است. با مازستا همراه باشید.

زمانی که مایکروسافت در نسل نهم خود دو کنسول Xbox Series S و Xbox Series X را به عنوان گزینه های ارزان قیمت و بالا رده معرفی کرد، سونی و برخی منتقدان اعتقاد داشتند که وجود یک کنسول ارزان تر در نسل نهم با شکست روبرو خواهد شد. اما به نظر می رسد که تصورات آنها در این زمینه کاملا اشتباه بوده است. داده های اخیر حاکی از آن هستند که در بسیاری از کشورهای جهان کنسول Xbox Series S بالاترین فروش را در نسل نهم به خود اختصاص داده است. حتی بیش از PS5.

آمار فروش کنسول‌های بازی با پیشتازی خانواده Xbox Series S/X در برخی از کشورها همراه است
آمار فروش کنسول‌های بازی با پیشتازی خانواده Xbox Series S/X در برخی از کشورها همراه است

و اما نشریه ژاپنی Famitsu به تازگی به تحلیل بازار کنسول های بازی در کشور ژاپن پرداخته و گزارشی را در این زمینه منتشر کرده است. به گزارش Famitsu، دو کنسول بازی Xbox Series S|X در بازار ژاپن بسیار بهتر از کنسول پیشین یعنی Xbox One عمل کرده اند. در هفته اخیر Xbox Series S به فروش 2920 دستگاه در بازار این کشور دست یافت که در فروش کنسول بازی بسیار نکته مهمی است.

در مدت زمان مشابه اما Xbox Series X تنها 527 دستگاه را در بازار ژاپن به فروش رساند. از زمان عرضه کنسول های نسل نهمی تا به امروز، مایکروسافت موفق به فروش 102 هزار و 591 کنسول نسل نهمی در کشور ژاپن شده است.

از این تعداد 38 هزار و 307 عدد مربوط به کنسول Xbox Series S و 64 هزار و 284 دستگاه نیز مربوط به کنسول Xbox Series X بوده است. در نتیجه باید گفت که حتی در کشور ژاپن که مردم آن کنسول های ساخت وطن را به رقبا ترجیح می دهند، ایکس باکس موفق به شکست رکورد شده است.

کنسول Xbox One از زمان عرضه خود نزدیک به 4 سال طول کشید تا مرز فروش 100 هزار دستگاه را در کشور ژاپن رد کند. اما برای کنسول های نسل نهمی این زمان کمتر از یک سال بود. Xbox Series X | S در حال حاضر بیش از 100،000 واحد در ژاپن فروخته اند.

اگر چه این مقدار همچنان کمتر از PlayStation 5 و Nintendo Switch است، اما باید گفت که یک رکورد جالب توجه در کشور مادری رقبا است.

کنسول پلی استیشن 5 در هفته گذشته بین نسخه های معمولی و دیجیتال 15،885 دستگاه را به فروش رساند. Nintendo Switch نیز همچنان با وجود دو رقیب جدی فروش خیره کننده ای را به همراه داشته و موفق به 179 هزار و 851 دستگاه تنها در عرض یک هفته در ژاپن شد. کنسول Xbox Series S در تعدادی از کشورهای جهان از جمله خاورمیانه به عنوان پُر فروش ترین کنسول بازی نسل نهم تا به اینجای کار شناخته شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها