داستان مزرعه مشکوک با 3800 دستگاه پلی استیشن 4 روشن شد

داستان مزرعه پلی استیشن 4 اوکراین را به یاد دارید؟ مکانی که نیروهای امنیتی اوکراین آن را به دلیل مصرف غیر مجاز برق پیدا کرده اما پس از آن با بیش از 3800 دستگاه پلی استیشن 4 روبرو شدند. در ابتدا تصور می‌شد که این تعداد کنسول PS4 در این مزرعه برای استخراج رمزارزها گرد هم آمده اما داستان چیز دیگری است!

داستان مزرعه مشکوک با 3800 دستگاه پلی استیشن 4 روشن شد
داستان مزرعه مشکوک با 3800 دستگاه پلی استیشن 4 روشن شد

در هفته‌های اخیر کشف یک مکان مشکوک در اوکراین به شدت خبرساز شده بود. داستان از این قرار بود که نیروهای امنیتی اوکراین متوجه دزدی برق در یک مکان بسیار بزرگ شده و با حمله به آنجا تعداد زیادی از کارت‌های گرافیک و انبوهی از کنسول‌های PS4 را کشف کردند. در ابتدا گمان می‌رفت که کنسول‌های کشف شده برای استخراج انواع رمزارزها مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

با این وجود به نظر می‌رسید که یک جای کار می‌لنگد. قدرت پردازشی کنسول PS4 به 1.84 ترافلاپ می‌رسد که با توجه به قیمت، مصرف نیرو و سختی کار، استفاده از انبوه آن برای عمل استخراج رمزارزها و ماین مناسب نیست. اما داده‌های جدید نشان می‌دهند که کنسول‌های فوق برای استفاده در سیستم‌های استخراج رمزارز نبوده است!

طبق داده‌های جدید به نظر می‌رسد که این افراد سوله بزرگ مجهز به تعداد زیادی کنسول PS4 را برای یک منظور دیگر دایر کرده‌اند. هدف اصلی آنها ساخت اکانت های غیر واقعی و ربات برای بازی FIFA 2021 و گرایند (Grind) بخش FIFA Ultimate Team بوده است. در نتیجه باید گفت که گمانه زنی تعدادی از متخصصان در مورد این سوله مشکوک که در بدو انتشار اخبار اعلام شده بود کاملاً صحیح بوده و هدف این افراد نه استخراج رمزارز بلکه فروش غیر قانونی اکانت و همچنین ساخت ربات‌ها بوده است.

داستان مزرعه مشکوک با 3800 دستگاه پلی استیشن 4 روشن شد
داستان مزرعه مشکوک با 3800 دستگاه پلی استیشن 4 روشن شد

برخی از این اکانت ها حاوی کارت‌های کمیاب بازیکنان و پرداخت‌های درون برنامه‌ای هستند؛ برخی از گیمرها خواهان پیشرفت سریع در یک بازی بوده و از خرید چنین محصولات به شدت استقبال می‌کنند. در حالی که این اخبار هنوز به تأیید مقامات اوکراینی نرسیده است، تصاویر تازه از این مکان این ادعا را تأیید می‌کنند. در کنار کنسول‌ها شاهد دیسک‌های بازی‌های FIFA 20 و FIFA 21 هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها