اس اس دی سامسونگ با سرعت خیره کننده نزدیک به 16 گیگابایت در ثانیه دیده شد

به نظر شما سرعت یک درایو SSD تا چه میزان می‌تواند رشد داشته باشد؟ سرعت‌هایی خیره کننده که حتی فکرش را نمی‌کنید! به زودی سامسونگ با یک SSD نوع PCI-E بسیار سریع وارد میدان شده و دنیای جدیدی را در زمینه ذخیره سازها آغاز می‌کند. آیا اس اس دی سامسونگ جدید قابل رقابت است؟

اس اس دی سامسونگ با سرعت خیره کننده نزدیک به 16 گیگابایت در ثانیه دیده شد
اس اس دی سامسونگ با سرعت خیره کننده نزدیک به 16 گیگابایت در ثانیه دیده شد

شرکت سامسونگ از جمله معدود برندهایی است که در زمینه ساخت تراشه، فناوری و تکنیک‌های درایوهای ذخیره سازی اس اس دی فعالیت کاملاً تخصصی دارد. سامسونگ را می‌توان یکی از بهترین سازندگان درایوهای SSD در جهان دانست که اولین SSDهای مبتنی بر گذرگاه PCI-E 4.0 را معرفی کرد.

اسناد لو رفته که در اخباری کوتاه از این شرکت منتشر شده است، نشان می‌دهد که سامسونگ موفق به تولید یک درایو SSD با سرعت خیره کننده شده است. سرعت این درایو برابر با 15.7 گیگابایت در ثانیه است. در حال حاضر هیچ یک از درایوهای SSD موجود در جهان قادر به رسیدن به چنین سرعتی نیستند.

درایو اس اس دی شرکت SAMSUNG از خانواده Enterprise است که برای سیستم‌های حرفه‌ای و ایستگاه کاری طراحی شده است. این محصول از گذرگاه PCI-E 5.0 پشتیبانی کرده و در سه ماهه دوم سال 2022، یعنی کمتر از یک سال دیگر وارد بازار خواهد شد. همان‌طور که گفته شد، این درایو برای سیستم‌های رده بالا نظیر سرور و ایستگاه کاری طراحی شده است؛ در نتیجه از گذرگاه PCI-E 5.0 که هنوز برای سیستم‌های خانگی استفاده نشده، بهره می‌برد.

SSD سامسونگ با اتصال PCIe 5.0 x4 از نظر تئوری می‌تواند به سرعت 15.7 گیگابایت در ثانیه دست یابد. این اس اس دی دارای دوره استقامت یک Drive Writes Per Day (DWPD) است. این محصول توان حرارتی 20 تا 25 واتی را به همراه داشته و در فرم فاکتورهای M.2 و 2.5 الی 3.5 اینچی طراحی خواهد شد. پس منتظر یکی از سریع‌ترین SSDهای جهان باشید!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها