Savage Interactive نسخه جدید برنامه طراحی و نقاشی Procreate را برای آیپد منتشر کرد

Interactive نسخه بعدی برنامه طراحی و نقاشی iPad یعنی Procreate 5.2 خود را منتشر کرده است. این به‌روزرسانی یک سیستم نقاشی سه‌بعدی جدید را اضافه می‌کند، که امکان وارد کردن و رنگ‌آمیزی روی مدل‌های سه‌بعدی، به‌علاوه پشتیبانی بومی از پردازنده‌های M1 اپل، تثبیت ضربه خودکار، و ویژگی‌های جدید دسترسی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

یک ابزار حرفه‌ای طراحی و نقاشی با رابطی متناسب با دستگاه‌های لمسی

ProCreate که توسط هنرمندان در استودیوهایی از جمله Pixar و Blizzard استفاده می‌شود، طیف وسیعی از ابزارهای حرفه‌ای طراحی و نقاشی را در یک رابط طراحی شده برای استفاده در یک دستگاه صفحه لمسی ارائه می‌کند. این برنامه در حال حاضر دارای نزدیک به 200 قلم مو، هم رسانه طبیعی و هم انتزاعی، به علاوه طیف کوچکتری از ابزارهای طراحی و تبدیل برداری است.

Savage Interactive نسخه جدید برنامه طراحی و نقاشی Procreate را برای آیپد منتشر کرد
Savage Interactive نسخه جدید برنامه طراحی و نقاشی Procreate را برای آیپد منتشر کرد

Procreate این شامل یک سیستم لایه‌ای با گروه‌های لایه، ماسک‌ها و حالت‌های ترکیبی است، می‌تواند به فرمت فایل PSD صادر شود، در فضای رنگی DCI-P3 کار می‌کند و از بوم‌هایی تا 16000 × 8000 پیکسل در iPad Proهای جدید پشتیبانی می‌کند. علاوه بر ورودی‌های حرکتی، Procreate از نقاشی‌های حساس به فشار از طریق قلم Apple Pencil پشتیبانی می‌کند.

Procreate 5.2: سیستم جدید نقاشی سه بعدی با پشتیبانی از مواد PBR

Procreate 5.2 که در ابتدا در رویداد Apple’s Spring Loaded پیش‌نمایش شد، یک سیستم نقاشی سه‌بعدی جدید را معرفی می‌کند و استفاده از این برنامه را برای نقاشی روی مدل‌های سه‌بعدی و همچنین روی بوم دو بعدی خالی ممکن می‌سازد.

کاربران می‌توانند یک شی سه بعدی را با فرمت OBJ یا USDZ وارد کنند تا از آن به عنوان بوم استفاده کنند و از هر زاویه‌ای روی آن نقاشی کنند. برس‌های مواد جدید از مواد PBR پشتیبانی می‌کنند و کاربران می‌توانند مستقیماً رنگ آمیزی کنند. در نهایت نیز نقشه‌های انسداد طبیعی و محیطی از مدل وارد شده حفظ خواهند شد.

Savage Interactive نسخه جدید برنامه طراحی و نقاشی Procreate را برای آیپد منتشر کرد
Savage Interactive نسخه جدید برنامه طراحی و نقاشی Procreate را برای آیپد منتشر کرد

این مدل را می‌توان با استفاده از استودیوی نورپردازی جدید Procreate، با استفاده از حداکثر چهار منبع نور و هر یک از ۱۱ محیط روشنایی طبیعی و مصنوعی آماده روشن کرد. همچنین می‌توان مدل‌ها را در دنیای واقعی از طریق یک سیستم نمایشگر مبتنی بر AR مشاهده کرد. کاربران می توانند مدل های بافت دار را به سایر نرم افزارهای DCC، همچنین در فرمت OBJ یا USDZ صادر کنند.

سایر ویژگی‌های کاربردی جدید

سایر ویژگی‌های جدید در به‌روزرسانی شامل تثبیت خودکار ضربات از طریق Motion Filtering، «روش تثبیت‌کننده جدید پیشگامانه… با الهام از پردازش صدا» است. کاربران همچنین می‌توانند فایل‌های PDF را به Procreate وارد کنند که با ویژگی جدید Page Assist تکمیل می‌شود تا به پیمایش اسناد چند صفحه‌ای مانند استوری‌برد یا کمیک کمک کند.

علاوه بر این، امکان نمایش کارت‌های رنگی بزرگتر به جای نمونه‌های رنگی استاندارد وجود دارد. کارت‌های رنگی شامل نام رنگ‌ها نیز هستند که به‌طور خودکار تولید می‌شوند، اما توسط کاربر قابل تنظیم هستند. ویژگی‌های جدید دسترسی نیز شامل کنترل‌های لمسی ساده، بازخورد صوتی و مقیاس‌بندی رابط سفارشی است.

پشتیبانی بومی از پردازنده‌های M1 در iPad Proهای جدید

به‌روزرسانی Procreate 5.2 همچنین از پردازنده‌های جدید M1 اپل پشتیبانی می‌کند. طبق گفته‌های Savage Interactive، Procreate روی iPad Pro با تراشه‌های M1 «تا چهار برابر سریع‌تر» اجرا می‌شود.

قیمت گذاری و سیستم مورد نیاز

Procreate 5.2 برای iPadOS 14.4 به بالا در دسترس است و هزینه مجوزهای جدید 9.99 دلار خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها