نسخه‌ی جدید نرم افزار مدل‌سازی معماری SketchUp برای iPad منتشر شد

Trimble به تازگی SketchUp برای iPad را منتشر کرد. این نرم افزار در واقع نسخه موبایلی نرم افزار مدل سازی معماری است که به صورت بتا منتشر شد. نسخه جدید SketchUp کاربران را قادر می‌سازد تا با استفاده از کنترل‌های حرکتی یا قلم Apple Pencil بر روی آی‌پد طراحی کنند و قابلیت‌های نوآورانه مانند Autoshape را ارائه می‌دهد. با مازستا همراه باشید.

نسخه کامل SketchUp برای iPad

اگرچه Trimble چند سالی است که برنامه‌ای برای مشاهده مدل‌های SketchUp را در دستگاه‌های iOS ارائه کرده اما قبلاً امکان طراحی در SketchUp در iPad وجود نداشت.

SketchUp برای iPad

این نسخه‌ی جدید امکان طراحی را در iPad می‌دهد و امکان تصحیح و ویرایش نیز وجود خواهد داشت. گردش کار SketchUp در این نسخه‌ی آیپد، برای استفاده در صفحه‌نمایش کوچک‌تر و برای استفاده با Apple Pencil و ورودی چند لمسی و همچنین ماوس و صفحه‌کلید، اصلاح شد.

طبق گفته Trimble، نرم افزار SketchUp برای iPad انواع قابلیت‌های نوآورانه را اضافه کرد که می‌توان به Autoshape، حالت نشانه‌گذاری، مشاهده مدل AR و ده‌ها رابط کاربری و بهبود گردش کار اشاره کرد.

نسخه جدید آی‌پد با Trimble Connect، پلت‌فرم همکاری آنلاین این شرکت، ادغام می‌شود. در نتیجه کاربران را قادر می‌سازد تا بین نسخه‌های موبایل، وب و دسکتاپ SketchUp تعامل یکپارچه داشته باشند.

در حال حاضر اطلاعات کمی در وب سایت Trimble وجود دارد، اگرچه طبق اطلاعات موجود در انجمن SketchUp، نسخه iPad ممکن است شامل همه ویژگی‌های نسخه دسکتاپ نیست.

سایر ویژگی‌های مخصوص iPad شامل حالت نشانه‌گذاری است که کاربران را قادر می‌سازد تا مدل SketchUp را حاشیه‌نویسی کنند. گزینه‌ای هم برای افزودن بافت‌های عکاسی به یک مدل یا مشاهده آن در واقعیت افزوده با استفاده از دوربین iPad وجود دارد. علاوه بر Trimble Connect، کاربران می‌توانند مدل‌ها را با فرمت USDZ صادر یا export کنند.

قیمت و سیستم مورد نیاز

SketchUp برای iPad با دستگاه‌های iPad، iPad Pro، iPad Air و iPad Mini دارای سیستم‌عامل iOS 15 به بالا سازگار است. نسخه آیپد با تمام اشتراک‌های اسکچ‌آپ پولی همراه است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

GOLAEM crowd simulation charachter animation

Golaem (گولام)

فیلم های سینمایی و انیمیشن ها و حتی بازیهای نسل جدید، مملو از افکت ها و جاذبه های بصیری هستند. یکی از نیازمندیهای بسیار مهم

ادامه مطلب »
بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها