آمار فروش تلویزیون‌ های هوشمند در جهان شگفت انگیز شد؛ سامسونگ در صدر جدول

تلویزیون‌های هوشمند این روزها به یک محصول متفاوت مبدل شده و در منزل بسیاری از مردم جا خوش کرده‌اند. با توسعه سیستم عامل‌های تلویزیونی، خرید آنها شدت یافته و حالا در ادامه می‌توانید شاهد آماری جذاب از فروش تلویزیون‌ هوشمند در سطح جهانی باشید.

آمار فروش تلویزیون‌های هوشمند در جهان شگفت انگیز شد؛ سامسونگ در صدر جدول
آمار فروش تلویزیون‌ هوشمند در جهان شگفت انگیز شد؛ سامسونگ در صدر جدول

به گزارش موسسه Strategy Analytics، پیش بینی می‌شود تا سال 2026 فروش تلویزیون‌ هوشمند از 34 درصد به 51 درصد برسد. تا پایان سال 2020 تعداد 665 میلیون تلویزیون هوشمند در سراسر جهان به فروش رفته است. این مقدار معادل 34 درصد از تمام خانوارهای جهانی است که تا به امروز اقدام به خرید تلویزیون کرده‌اند.

این موسسه پیش بینی می‌کند که تا سال 2026 این مقدار به 1.1 میلیارد دلار عدد می‌رسد. در نتیجه باید گفت که تا سال 2026 تا 51 درصد از تمامی تلویزیون‌های فروخته شده در سراسر جهان، هوشمند خواهند بود. البته این تعداد بدون احتساب سیستم عامل‌های من درآوردی و عجیب مانند تلویزیون‌های داخلی ایران است. تلویزیون‌های هوشمند در سال 2020 با رشد 7.4 درصدی به 186 میلیون دستگاه رسید که 79 درصد از کل تلویزیون‌های فروخته شده را به خود اختصاص داده است.

آمار فروش تلویزیون‌های هوشمند در جهان شگفت انگیز شد؛ سامسونگ در صدر جدول
آمار فروش تلویزیون‌های هوشمند در جهان شگفت انگیز شد؛ سامسونگ در صدر جدول

انتظار می‌رود که تا سال 2026 تا 90 درصد از تلویزیون‌های فروخته شده در آمریکا هوشمند باشد. همچنین 80 درصد از تمام تلویزیون‌های فروخته شده در اروپا، 60 درصد از تمامی تلویزیون‌های فروخته شده در آمریکای لاتین و بیش از 50 درصد از تمام تلویزیون‌های فروخته شده در آسیا هوشمند خواهند بود.

سیستم عامل‌های کنونی نظیر اندروید تی وی، تایزن، وب او اس، روکو، اپل تی وی و کروم کست را می‌توان جزو پُر طرفدارترین سیستم عامل‌های تلویزیونی در جهان دانست.

جالب است بدانید که تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ با سیستم عامل Tizen پُر طرفدارترین تلویزیون‌های هوشمند در سراسر جهان هستند. همچنین در 15 سال اخیر، سامسونگ به عنوان پُر فروش ترین تلویزیون جهان شناخته شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها