چین، سونی را بابت تاریخ معرفی ZV-E10 در زمانی بحث برانگیز ۱ میلیون یوان جریمه کرد

سونی به دلیل تبلیغ یک محصول جدید به نام ZV-E10 در ژوئیه گذشته، در روزی که از لحاظ تاریخی با شروع جنگ چین و ژاپن مرتبط است، توسط دولت چین به دلیل “آسیب رساندن به حیثیت دولت چین” یک میلیون یوان جریمه شده است.

چین، سونی را بابت تاریخ معرفی محصول در زمانی بحث برانگیز ۱ میلیون یوان جریمه کرد
چین، سونی را بابت تاریخ معرفی محصول در زمانی بحث برانگیز ۱ میلیون یوان جریمه کرد

در ماه ژوئیه، سونی عرضه محصولی را که قرار بود به نام ZV-E10 معرفی شود به تعویق انداخت، زیرا با واکنش شدید چین در مورد تاریخ عرضه انتخابی مواجه شد. این اعلامیه در ابتدا برای 7 ژوئیه برنامه ریزی شده بود که به عنوان توهین به چینی‌ها تلقی شد، زیرا هشتاد و چهارمین سالگرد حمله‌ی ژاپن به چین بود که جرقه جنگ چین و ژاپن را زد و جنگ جهانی دوم را به آسیا آورد. در نهایت نیز این جنگ هشت سال طول کشید.

سونی یک تیزر برای این رویداد در وب سایت Alpha Universe خود و همچنین کانال یوتیوب خود منتشر کرد که زمان معرفی دوربین جدید را در 7 جولای در ساعت 10 صبح به شرق نشان می‌داد، اما بعداً با پیامی جایگزین شد و اعلام کرد که زمان معرفی به تعویق افتاده است.

سونی اروپا نیز به مطبوعات گفت که این به تعویق افتادن به دلیل در دسترس نبودن قطعات بوده است، اما دلیل واقعی واکنش‌هایی است که این شرکت در خارج از چین دریافت کرده است. سونی در نهایت بیانیه‌ای را در شبکه اجتماعی Weibo چین منتشر کرد تا از انتخاب تاریخ و ایجاد سردرگمی و خشم عمومی عذرخواهی کند. در ادامه بیانیه سونی را در این راستا در اختیارتان قرار خواهیم داد.

«شرکت ما به نگرانی‌های اکثر کاربران اینترنتی اهمیت زیادی می‌دهد!

شرکت ما در ابتدا قصد داشت ZV-E10 خود را در تاریخ 7 تا 10 این ماه در نمایشگاه حرفه‌ای داخلی عرضه کند و در روز اول نمایشگاه ویدیوی معرفی محصول جدید را به صورت آنلاین پخش کند. به دلیل عدم هماهنگی‌های کاری، ما دچار سوء تفاهم و سردرگمی در انتخاب تاریخ شده‌ایم. از این بابت پوزش می‌طلبیم و در اسرع وقت ترتیبات مربوط به رویداد را لغو می‌کنیم!

با تشکر از شما برای حمایت مداومتان!»

سونی در نهایت تاریخ رسمی معرفی را به 27 جولای موکول کرد. در این میان Kyodo News ژاپن گزارش داد که اداره نظارت و مدیریت بازار در منطقه چائویانگ در پکن، جریمه 1 میلیون یوان (حدود 17.7 میلیون ین یا حدود 156400 دلار) را به بخش چینی سونی به دلیل “ضرر به حیثیت دولت چین” صادر کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها