Spline Check برای 3ds Max

یکی از مشکلات عمده در Spline مدلینگ نرم افزار 3ds max عدم تشخیص Spline های Open و Close است. زمان زیادی را برای پیدا کردن نقاط باز باید صرف کنیم و عملا نمیتوانیم از Weld فاصله ای در بعضی مواقع به دلیل نزدیکی نقاط استقاده کنیم. در نتیجه باید ابتدا نقاط باز را پیدا کنیم و به صورت دستی Weld کنیم. Spline Check برای 3ds Max یک Modifier رایگان است که اینکار را به سادگی برای ما انجام میدهد.

Spline Check برای 3ds Max

با استفاده از Spline Check میتوانید تنها با چند کلیک منحنی های باز را شناسایی کنید. این ویرایشگر آنقدر ساده و کاربردی است که باید همیشه در کنار دستمان باشد. مشکلات Vertex هایی که روی هم قرار گرفته اند اما Weld نشده اند در زمان برجسته سازی و مدلسازی سه بعدی بسیار پردردسر هستند. اما از این پس با Modifier رایگان Spline Check میتوانید به سادگی مدل خود را ویرایش و اصلاح کنید.

در Spline Check تنها سه اتفاق می افتد. اول اینکه به شما میگونید کدام Spline های شما Open هستند. باز بودن یک منجنی در زمان Extrude و تبدیل آن به سطح دردسر ساز است. از این رو میتوانید بدون اتلاف وقت، خیلی راحت با این ویرایشگر مشخص کنید که کدام نقاط بروی هر قرار داند اما جوش نخورده اند.

Spline Check برای 3ds Max
Spline Check برای 3ds Max

کار دومی که این ویرایشگر در 3ds Max میکند این است که نشان میدهد Spline شما از چند Segment تشکیل شده است. این گزینه برای مقایسه بین دو Spline در زمان ویرایش مفید می باشد.

در آخر نیز به شما میگوید که آیا Spline شما با خودش تقاطع یاIntersection دارید یا خیر. Self-Intersection در Spline ها در زمان تبدیل آنها به سطوح سه بعدی بسیار مشکل ساز خواهند بود. نگته جالب اینجاست که این ویرایشگر، با نمایش نقاط مشکل دار، به شما کمک میکند به سادگی آنها را ویرایش و اصلاح نمایید.

برای دانلود این ویرایشگر رایگان بروی این لینک کلیک نمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دسترسی سریع
راه های ارتباطی
همکاران و تبلیغات

مانی سافت

آموزش هنرهای وابسته به عکس و فیلم

منو
بستن

سبد خرید

بستن

علاقه‌مندی

از اینکه شمارا میبینیم خرسندیم!

قبلا ثبت نام کردید؟

بستن

دسته بندی ها