استفاده از درایو SSD برای نصب ویندوز 11 اجباری می‌شود؟!

تصور کنید که یکی از ملزومات نصب ویندوز 11 بر روی لپ تاپ و یا PC، استفاده از حافظه‌های SSD باشد! اگر هنوز هم به اشتباه حافظه های سالید درایو یا SSD را هارد می‌نامید، بهتر است که به سرعت در این اسم اشتباه تجدید نظر کنید؛ هارد دیسک ها در حال حذف از ویندوز 11 هستند. با مازستا همراه باشید تا جزییاتی از درایو SSD برای نصب ویندوز 11 را در اختیارتان قرار دهیم.

چه کسی است که نداند حافظه‌های SSD چه تاثیرات شگفت انگیزی در سرعت کامپیوتر و لپ تاپ‌ها دارند؟ بدون شک خرید آنها برای یک سیستم امروزه از جمله واجبات است. چه لپ تاپ و چه دسکتاپ که حتی در مدل‌های قدیمی با یک بروزرسانی به SSD می توانید شاهد جان گرفتن سیستم خود باشید.

مدتی است که مایکروسافت ویندوز 11 را به طور رسمی منتشر کرده و سیستم های مورد نیاز آن همواره جزو پُر سر و صداترین اخبار پیرامون Win 11 بوده است. از عدم پشتیبانی از پردازنده‌های متعدد گرفته تا نیاز به قفل امنیتی KPM. اینک اما به نظر می رسد که مایکروسافت برای Windows 11 خوابی جدید دیده است.

به گفته منابع معتبر به نقل از سازندگان لپ تاپ و کامپیوترهای آماده، شرکت مایکروسافت در حال اجباری ساختن ویندوز 11 برای آنها است.

به گفته مایکروسافت سازندگان لپ تاپ و کامپیوترهای آماده تا سال 2023 فرصت دارند تا از نصب ویندوز 11 بر روی هارد دیسک پرهیز کرده و آن را با درایو اس اس دی جایگزین کنند.

در نتیجه به بیان ساده تر، سازندگان لپ تاپ و کامپیوتر که در برخی محصولات خود ویندوز 11 را بر روی هارد دیسک ها نصب می کنند، ناچار خواهند بود تا از درایو SSD برای این منظور استفاده کرده و سیستم عامل ویندوز 11 را بر روی سالید درایو نصب کنند.

مایکروسافت به این گروه از شرکت‌ها ضرب الاجلی را داده است که آنها تا پایان سال 2023 فرصت دارند تا درایو SSD را جایگزین هارددیسک‌ها کرده و ویندوز 11 را بر روی آنها نصب کنند.

این احتمال وجود دارد که مایکروسافت در سال‌های آتی استفاده از درایو SSD به منظور نصب ویندوز 11 را برای تمام کاربران اجباری کند!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها