اینتل به عنوان اولین شرکت درایور گرافیکی سازگار با ویندوز 11 را منتشر کرد

شرکت مایکروسافت به تازگی ویندوز 11 را معرفی کرده است؛ این سیستم عامل دارای چند محدودیت سخت افزاری بوده و کمپانی‌های سازنده سخت افزار نیز نیازمند انتشار درایورهای سازگار با آن هستند. به نظر شما اولین سازنده کارت گرافیک و تراشه‌های گرافیکی در جهان که درایور گرافیکی سازگار با ویندوز 11 خود را منتشر کرده است کدام شرکت است؟

درایور گرافیکی ویندوز 11
درایور گرافیکی ویندوز جدید توسط اینتل رونمایی شد

کمپانی اینتل که بزرگ‌ترین تولید کننده گرافیک‌های مجتمع بوده و همچنین به تازگی اولین کارت‌های گرافیک مستقل خود را وارد بازارهای جهانی کرده است؛ اولین درایور سازگار با windows 11 را برای تراشه‌های گرافیکی خود منتشر کرد. درایور Intel Graphics Drivers 30.0.100.9684 یک درایور غیر بتا و نهایی است.

اولین درایور گرافیکی ویندوز 11

در نتیجه اینتل اولین شرکت در جهان است که درایور گرافیکی خود، سازگار با ویندوز جدید 11 را منتشر کرده است. در حال حاضر NVIDIA و AMD تا کنون درایورهای گرافیکی نهایی سازگار با ویندوز 11 خود را منتشر نکرده‌اند. این درایور از DirectX 12 Shader Model 6.6 و WDDM 3.0 نیز پشتیبانی کامل می‌کند.

WDDM 3.0 فناوری مشابه با DLSS و FSR است که از سوی مایکروسافت ساخته شده است. WDDM 3.0 برای بهبود عملکرد نوسازی تصویر و عملکرد نرخ فریم، در تلاش است تا فناوری رقبای خود از AMD و NVIDIA را از میدان به در کند که البته کاری غیر ممکن به نظر می‌رسد. درایور Intel Graphics Drivers 30.0.100.9684 فناوری Microsoft Auto HDR را در گرافیک مجتمع پردازنده‌های نسل دهم به بعد اینتل آزاد می‌کند.

درایور گرافیکی ویندوز 11
درایور ویندوز 11

برای استفاده از این ویژگی به پردازنده‌های Ice Lake، Tiger Lake، Rocket Lake و بالاتر نیاز دارید. همچنین این درایور برای کارت‌های گرافیک مستقل این کمپانی نظیر DG2 نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. شایان ذکر است که گرافیک‌های مجتمع Gen 9.5 UHD 630 به پایین از HDR پشتیبانی نخواهند کرد. همین حالا می‌توانید با مراجعه به وب سایت اینتل و یا با استفاده از برنامه‌های آپدیت درایور، درایور تراشه‌های گرافیکی اینتل خود را برای ویندوز 11 آپدیت کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها