رایگان شدن افزونه ZBrush to KeyShot Bridge

این بار هم خبرهای خوب و هم خبرهای بدی برای کاربران نرم افزار ZBrush که امیدوارند آثار خود را توسط KeyShot رندر کنند، داریم. افزونه ZBrush to KeyShot Bridge که نرم افزار مجسمه‌سازی و تصویرسازی دیجیتال را به این موتور رندر متصل می‌کرد، اکنون رایگان شده و قابل دسترسی است. خبر بدی که در این میان وجود دارد این است که پشتیبانی از نسخه کم هزینه قدیمی رندر KeyShot برای نرم افزار ZBrush دیگر متوقف شده است. در ادامه با جزییات بیشتر این خبر همراه مازستا باشید.

افزونه ZBrush to KeyShot Bridge

هنرمندانی که به دنبال مجوزهای جدید نرم افزار KeyShot برای استفاده با موتور رندر ZBrush هستند، یا کاربران فعلی که به دنبال ارتقاء به نسخه جدیدتر بوده‌اند، اکنون باید اشتراک KeyShot Pro برنامه را دریافت کنند که قیمت پایه آن 1188 دلار در سال است.

نسخه قبلی: با قیمت 149 دلار برای ZBrush to Keyshot Bridge به اضافه 400 دلار KeyShot برای ZBrush Pro

به نظر می‌رسد از حدود سه ماه پیش این تغییر قیمت‌ها و اشتراک برنامه شروع شده؛ اما، به تازگی و در همین ماه با نسخه جدید KeyShot 11.2 که آخرین نسخه رندر این برنامه را شامل می‌شود، مشخص شده است.

ظاهرا Luxion به عنوان توسعه دهنده برنامه، دیگر موتور رندر ZBrush را در لیست ادغام‌های KeyShot خود قرار نمی‌دهد که در وهله اول کمی عجیب بود؛ زیرا در هفت سال گذشته، KeyShot عملا بر پایه رندر شخص ثالث ZBrush فعال بوده است که یک دکمه اختصاصی نیز در نرم افزار برای تغییر از رندرهای BPR خود ZBrush به KeyShot داشت.

قبل از این برای انجام این کار، کاربران به پلاگین ZBrush to KeyShot Bridge با قیمت 149 دلار و هر نسخه از KeyShot نیاز داشتند که ارزان‌ترین گزینه KeyShot for ZBrush بود.

نسخه کم‌هزینه‌ای از رندر که به طور خاص برای استفاده با ZBrush طراحی شده بود و ورود مدل‌ها از نرم افزارهای دیگر در آن غیرفعال شده بود. هزینه آن نیز معادل 200 یا 400 دلار بسته به این که آیا به مجموعه ویژگی‌های نسخه HD یا Pro KeyShot نیاز دارید یا خیر متغیر بود.

هر دوی این محصولات از طریق فروشگاه آنلاین ZBrush فروخته می‌شدند، اگرچه فقط پلاگین Bridge در واقع توسط Pixologic توسعه داده شد که در آن زمان خود توسعه دهنده ZBrush بود.

نسخه فعلی: افزونه ZBrush to KeyShot Bridge رایگان به اضافه 1188 دلار در سال برای اشتراک KeyShot Pro

ادغام KeyShot به عنوان پلاگین قدیمی Bridge اکنون با ZBrush انجام شده و در خود آن از قبل نصب شده است. با این حال، صفحه مربوطه در وب سایت Luxion اکنون کاربران را به اشتراک KeyShot Pro هدایت می‌کند، در حالی که KeyShot در ابتدای سال فقط به صورت اشتراکی در دسترس بود.

اگر چه این حرکت به کاربران امکان می‌دهد تولیدات خود را از هر منبعی، نه فقط ZBrush، رندر کنند؛ اما، در نهایت برای آن‌ها بسیار گران‌تر خواهد بود.

در واقع با قیمت 1118 دلار در سال، حتی اولین پرداخت نیز بیش از دو برابر هزینه مجوزهای دائمی قدیمی برای ZBrush به KeyShot Bridge و KeyShot برای ZBrush Pro است.

چرا KeyShot برای ZBrush متوقف شده است؟

ایمیل Luxion که در این پست فروم منتشر شده، نشان می‌دهد که این تغییر توسط Maxon، مالک جدید ZBrush که دارایی‌های Pixologic را در ژانویه به دست آورد، صورت گرفته است.

هنگامی که ما با Maxon تماس گرفته شد، آن‌ها این موضوع را تکذیب کردند که تغییری در جریان کار ایجاد شده است؛ زیرا به Pixologic دستور داده شده بود که فروش KeyShot را برای ZBrush متوقف کند. با این حال، Luxion گفت که این پست دقیق است و اظهار داشت:

این تصمیمی از طرف ماکسون بود و نه به این دلیل که ما آن را متوقف کردیم.

کاربران موجود KeyShot برای ZBrush می‌توانند اشتراک KeyShot Pro را با 600 دلار تخفیف برای سال اول ارتقا دهند. البته Luxion همچنین اظهار داشت که:

گزینه‌های اشتراکی دیگری در دست کار هستند.

کاربران ZBrush باید کجا به دنبال یک رندر شخص ثالث باشند؟

Maxon صاحب رندر شخص ثالث خود به نام Redshift است که با طیف وسیعی از نرم افزارهای DCC ادغام می‌شود. اگر چه هیچ گونه توضیح رسمی در مورد ادغام ZBrush جدید وجود ندارد؛ اما Maxon اعلام کرده است که:

بهبود گردش کار بین محصولات ما البته یک هدف کلیدی است. تبدیل Redshift به یک راه حل درجه یک برای رندر کردن محتوای ZBrush قطعا بخشی از این تمرکز است و ما مشغول بهبود شرایط هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها