شرکت AMD افزونه‌ی منبع باز USD Hydra را برای بلندر به صورت بتا منتشر کرد

افزونه‌ی رایگان USD Hydra یلندر، به کاربران این امکان را می‌دهد تا فایل‌های USD را وارد این نرم‌افزار کنند، صحنه‌های USD را بسازند و آنها را با استفاده از چارچوب رندر Universal Scene Description‘s Hydra رندر کنند. در ادامه جزییات بیشتر را درباره این افزونه کاربردی Blender، در اختیارتان قرار خواهیم داد.

وارد کردن، ایجاد و ارائه‌ی فایل‌های USD در نرم‌افزار Blender

نرم‌افزار بلندر قرار است تا برای اواخر سال جاری، در نسخه‌ی Blender 3.0 قابلیت وارد کردن فایل‌های USD را فعال کند اما افزونه AMD قصد دارد تا پشتیبانی بهتری را برای USD ارائه دهد. این افزونه علاوه بر وارد کردن داده‌ها در قالب USD، به کاربران این امکان را می‌دهد تا صحنه‌های USD را در Blender بسازند و مراحل USD مونتاژ شده را برای استفاده در سایر برنامه‌های DCC ذخیره کنند.

شرکت AMD افزونه‌ی منبع باز USD Hydra را برای Blender به صورت بتا منتشر کرد
شرکت AMD افزونه‌ی منبع باز USD Hydra را برای بلندر به صورت بتا منتشر کرد

همچنین به لطف این پلاگین، امکان بارگذاری، ویرایش و ذخیره‌‌ی داده‌ها در قالب MaterialX سازگار با USD ILM وجود خواهد داشت. همانطور که از نام افزونه‌ی USD Hydra یلندر مشخص است، این افزونه به کاربران این امکان را می‌دهد تا صحنه‌های بلندر را در چارچوب Hydra USD ارائه دهند.

در نسخه فعلی این افزونه‌ی AMD، تنها ارائه دهندگان شامل hdStorm، رندر پیش فرض Hydra و Radeon ProRender از خود AMD هستند. به همین دلیل AMD اعلام کرده که سایر ارائه دهندگان از جمله Arnold ، Redshift و RenderMan نیز می‌توانند به عنوان نمایندگان Hydra به راحتی کار کنند.

سیستم مورد نیاز برای دسترسی به افزونه منبع باز USD Hydra

پلاگین USD Hydra از AMD برای نرم‌افزار Blender به صورت رایگان تحت مجوز Apache 2.0 در دسترس بوده و این افزونه به طور رسمی در نسخه‌ی بتا ارائه شده است. شایان ذکر است که این افزونه با Blender 2.90 به بالا سازگار خواهد بود و طبق مستندات، فعلا فقط در ویندوز ۱۰ قابل اجرا است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها