آشنایی با PBR Workflow

در سومین قسمت از برنامه های آشنایی با متریال ها، به مبحث PBR Workflow و متریال های فلز خواهیم پرداخت. در قسمت اول به بررسی مباحث PBR Material و در قسمت دوم با AO /Albedo /.Diffuse آشنا شدیم.

در این بخش آشنایی با PBR Workflow را خواهیم داشت و به تفاوت روشهای Metalness workflow و Specular Workflow خواهیم پرداخت.

PBR Workflow

در این ویدیو ابتدا در مورد مفاهیم Metalness Workflow و Specular WorkFlow صحبت خواهیم کرد. تفاوت ها و شباهت های ورک فلوهای مختلف و کاربردهای آن را بررسی کرده و در ادامه به بررسی خصوصیات تولید متریال در هر ورک فلو اشاره خواهد شد.

در این ویدیو به مزایا و معایب هر کدام از روشها اشاره خواهد شد. اینکه Metalness Workflow و Specular WorkFlow به عنوان PBR Workflow های مختلف، در چه نرم افزارها و موتورهای رندرینگی قابل استفاده هستند ، چگونه باید از تکسچرهای آن استفاده کرد و چگونه میتوان آنها را به یکدیگر تبدیل نمود.

Metal Material

Metalness Workflow vs Specular WorkFlow
Metalness Workflow vs Specular WorkFlow

در قسمت دوم ویدیو، شما میتوانید با مفاهیم بسیار مهم ساخت متریال فلز آشنا شوید. تفاوت دو نوع مختلف متریال که به Metal و Dielectric تقسیم می شود را بررسی کرده و تفاوت ها و خصوصیات هر گروه را بررسی میکنیم

شما باید بدانید که تفاوت متریال ها در چیست و هر کدام از متریال ها در چه گروهی طبقه بندی می شوند. وقتی متریال ها را تفکیک کنید، میتوانید به راحتی خصوصیات هر یک را تعیین و متریال واقع گرایانه PBR تولید کنید. یکی از دلایل تشریح PBR workflow نیز در همین است که کاربران بتوانند، انتخاب درستی از روش تولید متریال داشته باشند.

Metalness Workflow vs Specular WorkFlow

یکی از مفاهیم اولیه متریال های PBR این است که با ساختار تولید یا PBR Workflow آن آشنا باشید. اینکه بتوانید به درستی از هرکدام از ورک فلوها استفاده کرده و در جای مناسبی از آنها بهره ببرید. در این ویدیو شما با کلیه مفاهیم و نیازمندیها و اصلاحات ورک فلوی متریال ها آشنا خواهید شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cebas hinkingParticles 6

Cebas ThinkingParticles 6

شاید اگر نرم افزار 3ds Max فقط همین یک پلاگین را داشت، باز هم میتوانستیم بگویم یکی از بهترین های دنیاست. پلاگین ThinkingParticles 6 به

ادامه مطلب »

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
دسته بندی ها