متاسفانه V-Ray برای Modo و Katana متوقف شد

براساس اطلاعات منتشر شده، Chaos به تازگی V-Ray را برای Modo ، نسخه رندر نرم افزار مدل سازی سه بعدی Foundry، متوقف کرد. فروش مجوزهای جدید و قراردادهای تعمیر و نگهداری از فروشگاه آنلاین Chaos قبلاً متوقف شده و فروش از طریق فروشندگان در 20 ژانویه 2022 به پایان می‌رسد. بیلدهای نرم‌افزار تا 31 دسامبر 2022 از بخش دانلودهای وب‌سایت Chaos در دسترس خواهند بود، اگرچه نرم‌افزار دیگر به‌روزرسانی‌ها را دریافت نخواهد کرد.

به تازگی V-Ray برای Modo و Katana متوقف شد
به تازگی V-Ray برای Modo و Katana متوقف شد

پایان عمر محصول پنج ساله

V-Ray برای Modo، اولین بار در سال 2016 منتشر شد و برای چندین سال در حال توسعه فعال بود، اما در سال 2019 نسخه قابل توجهی دریافت نکرده بود و به V-Ray 5، نسخه فعلی، به‌روزرسانی نشد. از سوی دیگر V-Ray برای Katana نیز متوقف شد، اما V-Ray برای Nuke هنوز در حال توسعه فعال است.

از میان نسخه‌های موجود، V-Ray هنوز برای Foundry و Nuke در حال توسعه فعال بوده و V-Ray 5.2 برای Nuke در اوایل این ماه منتشر شد. از سوی دیگر V-Ray برای Katana نیز آخرین بار در سال 2019 به‌روزرسانی شد و اکنون در فروشگاه آنلاین Foundry در دسترس نیست. البته این در حالی است که هیچ اطلاعیه‌ای در مورد این موضوعات در انجمن Chaos منتشر نشده است.

اما Chaos تایید کرد که V-Ray برای Katana متوقف شده و پشتیبانی محصول تا 31 دسامبر 2022 ادامه دارد، اما فروش مجوزهای جدید به پایان رسیده است. این نرم‌افزار قبلاً در تعدادی از فیلم‌های مطرح، از جمله در آثار Atomic Fiction در Deadpool و The Walk استفاده می‌شد.

علت توقیف V-Ray برای Modo و Katana

تاکنون دلیل خاصی در راستای توقف دسترسی به V-Ray برای Modo و Katana ارائه نشده اما باید قبول کنیم که ابزارها و امکانات نرم‌افزاری نیز به پایان عمر خود می‌رسند و روند طبیعی ارائه‌شان ممکن است دچار مشکل شود. شما عزیزان می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها