تاریخ آغاز به کار ساخت ویندوز 12 منتشر شد!

در شرایطی که ویندوز 11 به تازگی منتشر شده و کار بر روی اصلاحیه های آن به شدت ادامه دارد، باورش سخت است اما مایکروسافت از تاریخ آغاز توسعه ویندوز 12 سخن می گوید! با مازستا همراه باشید.

ویندوز 11 در پاییز امسال به صورت آزمایشی عرضه شده و حال نسخه های بتای آن در دسترس کاربران است. این سیستم عامل جدیدترین OS از کمپانی مایکروسافت است. این شرکت تایید کرده است که البته تا دست کم 5 سال آینده از ویندوز 10 پشتیبانی عملیاتی خواهد داشت. به دلیل محدودیت های گستره ویندوز 11 و ناسازگاری با پردازنده های قدیمی، به نظر می رسد که ترک ویندوز 10 و حرکت به سوی Win 11 به کُندی صورت گیرد!

تاریخ آغاز به کار ساخت ویندوز 12 منتشر شد!
تاریخ آغاز به کار ساخت ویندوز 12 منتشر شد!

به هر حال نکته جالب توجه این روزها، اعلام رسمی تاریخ آغاز به کار تیم مایکروسافت، به منظور ساخت و توسعه ویندوز 12 است! در وضعیتی که حتی نسخه نهایی و کامل از ویندوز 11 منتشر نشده و اصلاحات آن همچنان ادامه دارد، کمپانی مایکروسافت در روز گذشته به طور رسمی اعلام کرد که ساخت Win 12 از ماه مارس سال جاری، یعنی 2022 آغاز خواهد شد.

این موضوع توسط وب سایت Deskmodder نیز تایید شده است. البته تاریخ انتشار و عرضه ویندوز 12 هنوز اعلام نشده و دست کم باید 4 الی 5 سال را برای زمان انتشار آن در نظر گرفت. مایکروسافت به تازگی آخرین و جدیدترین نسخه از ویندوز 11 را منتشر کرده است که موارد زیر جزو فاکتورهای جدیدی هستند که به ویندوز 11 تزریق شده اند:

  • برای نصب نسخه های Home و Pro نیازمند ساخت حساب کاربری هستید
  • تغییرات در بخش های امنیتی TPM 2.0 و Secure Boot و ایجاد محدودیت های بیشتر
  • ادغام تراشه امنیتی Microsoft Pluto
  • اضافه کردن برخی ویژگی هایی که برای ویندوز 10X در نظر گرفته شده بود

در حال حاضر کوچ از ویندوز 10 به ویندوز 11 در سراسر جهان به کُندی صورت می گیرد. البته بسیاری از سازندگان لپ تاپ و سازندگان کامپیوترهای آماده، آپدیت ویندوز 10 به 11 را برای خریداران منتشر کرده اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
دسته بندی ها