موتور Thea Render

موتور Thea Render با معرفی پلاگین جدید خود برای نرم افزار SketchUp و Rhino قصد دارد تا کاربران این بخش را نیز به سمت خود بکشاند. در این نسخه که با افزایش سرعت نسبی پردازش GI نیز همراه بوده، کاربران میتوانند از خدمات رندرینگ شبکه به طرز مطلوب تری استفاده کرده و بدون نیاز به نرم افزارهای کمکی مستقیما توسط Thea اقدام به رندرینگ تحت شبکه و رندرفارم نمایند.

موتور Thea Render
موتور Thea Render

موتور Thea Render

همانطور که در مقالات و مطالب قبلی به انواع موتورهای رندرینگ اشاره گردید، ذکر کردیم که اصولا شرکت ها سیستم رندرینگ خود را یا بر پایه الگوریتم های Biased  یا Unbiased  پایه ریزی میکنند. در مورد هردو الگوریتم قبلا توضیح داده ایم و ذکر کرده ایم که هر کدام چه مزایا و معایبی دارند. اما امروز موتور رندرینگی را به شما معرفی میکنیم که از هر دو الگوریتم به صورت همزمان استفاده کرده و خواص هر دو الگوریتم Biased + UnBiased  را با هم دارد.

موتور Thea Render
Thea Render

موتور Thea Render   یکی از موتورهای رندرینگ نو ظهور است که شما در آن میتوانید از مزایایی Unbiased  رندرینگ استفاده کرده و همزمان توانایی محاسبه افکت های Biased  مانند Caustic  را نیز داشته باشید.Thea Render    سرعت و توانایی را یکجا به شما هدیه میکند و با قیمت فوق العاده مناسب خود ( نرم افزار مستقل 300 یورو و پلاگین 50 یورو ) میتواند جایگزین مناسبی برای انتخاب یک موتور رندرینگ مناسب باشد.

در آن قسمت از موتور رندرینگ Thea Render   که بر پایه biased rendering  استوار است شما میتوانید روشنایی عمومی (GI) را با الگوریتم ها و روشهای final Gathering , photon mapping , irradiance mapping   محاسبه نمایید.

موتور Thea Render
موتور Thea Render

همچنین در همین راستا میتوانید با الگوریتم های Unbiased  نیز به کیفیت رندرینگ خود بیافزایید.پیشتیبانی از SSS  ها و متریال Layer-Based و همچنین displacement mapping ، پشتیبانی از متحرک سازی و رندرینگ انیمیشن ، Depth of field (DOF) ، Motion Blur و افکت های Post Production همگی از جمله خواص Thea Render   می باشند.

Thea Render   در حال حاضر  برای نرم افزارهای 3ds max, blender , cinema4d , modo, rhino , sketch up و softimage xsi  قابل استفاده می باشد.

موتور Thea Render
Thea Render

هر چقدر که از Thea Render   تعریف کنیم  اما نمیتوان از فاجعه رابط کاربری (UI)  آن چشم پوشی کرد. حقیقتا یکی از وحشتناک ترین رابط های کاربری موجود در دنیا را میتوان با افتخار به Thea Render   تقدیم کرد. اولین باری که با این نرم افزار قصد آشنایی خواهید داشت کمی دچار استرس، افسردگی و تپش قلب خواهید شد اما با کمی تمرین و آشنایی بیشتر به راحتی میتوانید فعالیت های خود را در آن مرور کنید.

مطالب آموزشی کمی در مورد این موتور رندرینگ منتشر شده است اما خودتان به راحتی میتوانید به آن مسلط شوید.

موتور Thea Render
موتور Thea Render

در مورد محیط برنامه کمی کوتاهی صورت گرفته است و کمی اشفتگی در چیدمان به چشم میخورد، البته آخرین آپدیت آن کمی مشکل را حل کرد ولی هنوز به صورت یک فاجعه زیست محیطی باقی مانده است. سرعت رندرینگ در این موتور رندرینگ بسیار مناسب است و کیفیت خروجی نیز در حد و اندازه بسیار بالایی قرار دارد.

Thea Render اولین موتور رندرینگ تجاری می باشد که با الگوریتم های unbiased + biased  رندر میکند و در نوع خود ستودنی است. قابلیت های نمایش realtime  و رندرینگ realtime  به شما این امکان را می دهد که با تغییرات پارامترها، بتوانید در همان لحظه نتیجه کار را مشاهده نمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

موتور Thea Render

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها