شبیه ساز مو Shave & a Haircut 7

یکی از پلاگین های بسیار معروف برای ایجاد مو و پشم و حالات مشابه مانند چمن و … در نرم افزار Maya پلاگین شبیه ساز Shave & a Haircut می باشد. بروز رسانی جدید این نرم افزار امکانات جدید و پشتیبانی از موتورهای رندرینگ Mental Ray , Vray , Arnold Render , 3Delight , Render Man و Maxwell کار خود را آغاز کرده است.

شبیه سازی مو با Shave & a Haircut 7
شبیه سازی مو با Shave & a Haircut 7

شبیه سازی مو با Shave & a Haircut 7

شبیه ساز Shave & a Haircut یکی از بهترین ها در نوع خود بوده و توانایی های آن شما را مبهوت خود می کند. نسخه 6 این نرم افزار هم اینک قابلیت پشتیبانی کامل از Mental Ray , Vray 2 ،RenderMan را به همراه دارد. در تلاش بودن که بتوانم یک معرفی کامل از این نرم افزار انجام دهم اما بهترین راه ممکن این است که نام تعدادی از فیلم هایی که از این پلاگین در ایجاد جلوه های مو و پشم در آن استفاده کرده اند را ذکر کنم:

UP, Real Steel, 300, Barnyard, The Sourcerer’s Apprentice, Charlie’s Angels II, Charlottes Web, Dr. Who, Dream Keepers, Exorcist: The Beginning, Halflife 2, Hellboy, Harry Potter and the Order of the Pheonix, Into The West, The Exorcism of Emily Rose, King Kong, Moon Girl, Pirates of the Caribbean : World’s End, Sin City, Space Chimps, Superman Returns, The Magic Roundabout, Ultraviolet, Underworld Evolutions, When Animals Attack, XMEN-2 و …

فکر میکنم دیگر احتیاجی به معرفی این پلاگین نباشد و بهتر است بخشی از قابلیت های آن را با هم مرور کنیم. استفاده از Texture به عنوان فرم دهنده، ایجاد متریال و داینامیک بروی تمام یا بخش از موها، ایجاد انوع حالات داینامیک مانند مو، موی بلند، موی بسیار بلند، موی فردار بلند، پشم، پشم خیس، موی خیس را پشتیبانی میکند.

شبیه سازی مو با Shave & a Haircut 7
Shave & a Haircut 7

همچنین شبیه ساز Shave & a Haircut میتواند چمن، کرک و …، ایجاد موی کثیف و به هم چسبیده، ایجاد Displacement بروی ساختار مو، سیستم کامل اصلاح و فرم دهی به مو، ایجاد مو توسط قلم و با کشیدن بروی سطح، ایجاد مو به صورت کاشت موضعی، ایجاد مو توسط Spline، فرم دهی و ایجاد حرکت بر اساس ساختار داینامیک و نیروهای باد، جاذبه و …، قابلیت رندرینگ توسط موتورهای معروف و کاربردی در دو حالت 32bit و 64bit ، همگی از توانایی های این پلاگین بی نظیر می باشد.

شبیه سازی مو با Shave & a Haircut 7
Shave & a Haircut 7

اگر به دنبال ایجاد مو مخصوصا در نرم افزار Maya هستید، توصیه میکنم که این پلاگین را از دست ندهید. نمونه های انجام شده توسط این پلاگین بسیار حرفه ای و واقع گرایانه می باشند، به گونه ای که Maya Hair همانند یک گزینه تمرینی در مقابل آن است. سرعت پردازش و شبیه سازی حالات داینامیک و قابلیت های Rigging مو نیز در نسخه 7 بهینه تر شده و شما میتوانید همانند یک کاراکتر ساده بروی موها عملیات متحرک سازی را انجام دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها