و اینک تست CPU با 3DMARK

آیا با برنامه و بنچمارک معروف 3DMark آشنایی دارید؟ یکی از معروف و معتبرترین نرم افزارهای بنچمارک در جهان که سیستم و کارت گرافیک شما را از چندین منظر گوناگون مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد. تمرکز بنچمارک های 3DMark بر روی کارت‌های گرافیک و گرافیک‌های مجتمع قرار داشته و دارای چندین ویژگی حائز اهمیت است و اینک تست CPU با 3DMARK میسر شده است.

تست پردازنده به بنچمارک معروف و مطرح 3DMark اضافه شد
تست پردازنده به بنچمارک معروف و مطرح 3DMark اضافه شد


به عنوان مثال با استفاده از بنچمارک های 3DMark می‌توانید قدرت و پتانسیل کارت‌های گرافیک در بخش اورکلاک مَحک زده و یا پرفورمنس آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. از آنجایی که 3DMark در بخش تولید محتوا، ساخت انیمیشن و موتورهای رندر نیز بسیار کارآمد بوده و بنچمارک هایی را برای این حوزه فراهم کرده است، مهندسان نیز از 3DMark به عنوان یک ابزار تست و مقایسه استفاده می‌کنند.

تست CPU با 3DMARK


در نهایت باید گفت که 3DMark تا به امروز تمرکز اصلی خود را بر قابلیت‌های گرافیکی سیستم و لپ تاپ قرار می‌داد. حال زمان آن رسیده است که 3DMark به یک ابزار انقلابی دیگر مجهز شود؛ 3DMark ازین پس با امکان تست و بنچمارک پردازنده در اختیار کاربران قرار خواهد داشت و در نتیجه تست سی پی یو با 3DMARK امکان پذیر شده است. در تست جدیدی که به برنامه 3DMark اضافه شده است، می‌توانید توانایی و کارایی پردازنده (CPU)های خود را از منظر اورکلاک، گیم، برنامه‌های مهندسی، رندرینگ و … مَحک بزنید.

تست CPU با 3DMARK
تست CPU با 3DMARK


تست جدید 3DMark با نام UL، به طور دقیق به تست توانایی‌های پردازنده، اعم از توان تک هسته و تمام هسته می‌پردازد. UL میزان اورکلاک پذیری پردازنده را به شما اعلام کرده و از آنجایی که عملکرد تک هسته در برنامه‌های مهندسی و گرافیکی بسیار مهم است، به سراغ تست تک هسته می‌رود. بنچمارک جدید UL می‌تواند در لپ تاپ و سیستم‌های شخصی مورد استفاده قرار گیرد.

تست CPU با 3DMARK
تست CPU با 3DMARK

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها