شرکت اینتل: 4 میلیون کارت گرافیک گیمینگ و رندرینگ به زودی بازار را تکان می‌دهند!

شرکت Intel به زودی با کارت های گرافیک جدید خود غوغا می کند! این شرکت که سال ها مشغول توسعه تراشه های گرافیکی به منظور تولید عظیم کارت های گرافیک بود، به زودی با میلیون ها کارت گرافیک در سراسر جهان تمام قوانین رقابت، بازار، قیمت و عرضه را تغییر خواهد داد!

شرکت اینتل: 4 میلیون کارت گرافیک گیمینگ و رندرینگ به زودی بازار را تکان می‌دهند!
شرکت اینتل: 4 میلیون کارت گرافیک گیمینگ و رندرینگ به زودی بازار را تکان می‌دهند!

نزدیک به 4 سال پیش بود که برای نخستین بار زمزمه های تولید کارت های گرافیک توسط Intel به گوش رسید؛ در حال حاضر دو کمپانی AMD و NVIDIA تنها سازندگان کارت های گرافیک در جهان بوده و البته باید گفت که به دلیل عدم توانایی در تامین مناسب و به موقع بازار و همچنین برنامه ریزی های اشتباه، قیمت این محصول و سخت افزار مهم چند برابر بیشتر از نرخ واقعی یا قیمت اعلامی MSRP است.

در روزهای اخیر شرکت اینتل اعلام کرد که در سال 2022 اولین کارت های گرافیک خود را وارد بازارهای جهانی کرده و مشکلات موجود برای همیشه به پایان می رسند. اینک این شرکت در جریان کنفرانس سرمایه گذاران، به نکته جالب توجهی پرداخته است. به گفته اینتل این شرکت در سال 2022 تعداد بسیار زیادی از کارت های گرافیک گیمینگ را وارد بازار می سازد.

به گفته اینتل، تیم آبی تا پایان سال 2022 تعداد 4 میلیون انواع کارت گرافیک گیمینگ را وارد بازارهای جهانی خواهد کرد. نشست Investor Meeting 2022 شرکت اینتل با صحبت های آقای راجا کادوری، مدیر عامل بخش Accelerated Computing Systems and Graphics (AXG) شرکت اینتل ادامه یافت که گفت: اولین کارت های گرافیک اینتل Arc Alchemist در کلاس دسکتاپ به زودی وارد بازار می شوند. در سه ماهه نخست سال جاری اولین لپ تاپ ها با کارت های گرافیک مستقل تیم آبی را شاهد هستیم.

پس از آن، اولین نسخه دسکتاپ-گیمینگ در Q2-2022 (قبل از ژوئیه) وارد بازار خواهد شد. سپس در سه ماهه سوم سال 2022 هم کارت های گرافیک کلاس رندرینگ یا همان ایستگاه کاری و Workstation این شرکت وارد بازارهای جهانی می شوند.

در مجموع نزدیک به 4 میلیون کارت گرافیک اینتل تا پایان سال 2022 وارد بازار می شوند. ASUS, MSI و GIGABYTE اولین سازندگان کارت گرافیک اینتل هستند. کارت های گرافیک اینتل از یک فناوری موسوم به XeSS بهره می برند که مشابه با NVIDIA DLSS یا AMD FSR است. پس به زودی باید با مشکلات کارت های گرافیک خداحافظی کنیم…

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها