این شما و این هم کارت گرافیک اینتل، رقیب RTX 3070

پس از مدت‌ها انتظار، اینک زمان آن رسیده است که نگاهی دقیق و جذاب به یکی از اولین کارت‌های گرافیک اینتل بیندازیم. این شما و این هم تصاویر یکی از کارت های گرافیک رده بالای اینتل که کاربران و گیمرها در انتظار ورود آن به بازارهای جهانی هستند. با مازستا همراه باشید تا با رقیب RTX 3070 آشنا شویم.

شرکت اینتل در جریان رویداد اختصاصی خود، موسوم به Intel Extreme Masters (IEM) در دالاس آمریکا، برای اولین بار به طور رسمی یکی از کارت‌های گرافیک رده بالای خود در کلاس دسکتاپ خانگی را به نمایش گذاشت. این کارت گرافیک که از نوع مرجع یا همان رفرنس است، در محفظه‌ای شیشه‌ای به حضار و خبرنگاران نشان داده شد.

رقیب RTX 3070
رقیب RTX 3070

سه تصویری که توسط @theBryceIsRt گرفته شده، حاکی از آن است که با یک نمونه از سری Arc Limited Edition روبرو هستیم. البته در این تصاویر خبری از کانکتورهای برق نبوده اما منبع اعلام کرده که این کارت گرافیک احتمالاً دارای دو رابط 8 پین و 6 پین تغذیه است. به عبارت دیگر، اینتل از کانکتور برق 12 پین جدید که انتظار می‌رود در اکثر کارت‌های گرافیک نسل بعدی استفاده شود، استفاده نخواهد کرد.

رقیب RTX 3070
رقیب RTX 3070

لازم به ذکر است که @theBryceIsRt یکی از کارمندان اینتل بوده و طبق پروفایل توییتر خود از طرفداران جامعه Intel Arc است. نکته عجیب‌تر آن است که شرکت اینتل در جریان نمایشگاه کامپیوتکس 2022، هیچ یک از محصولات گرافیکی خود را نمایش نداده و سرعت عرضه لپ‌تاپ‌هایی که با کارت‌های گرافیک فوق همراه هستند نیز بسیار کُند است. اینتل اعلام کرده است که در نیمه دوم سال 2022 عرضه کارت‌های گرافیک دسکتاپ را آغاز خواهد کرد.

اما تا به امروز نه تنها شاهد جزئیات ناچیزی از آنها هستیم، بلکه خبری از مدل‌های سفارشی و حتی رفرنس نیز نیست. اینتل وعده داده است که با عرضه کارت های گرافیک خود مشکل موجودی و قیمت را به طور کلی از میان برخواهد داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها