کارت‌های گرافیک اینتل در دست سازندگان کارت گرافیک قرار گرفت!

سازندگان کارت های گرافیک پیش از عرضه محصول خود، تراشه و بردها یا همان مدار چاپی مرجع را به سازندگان سخت افزار به منظور تولید ارائه مدل های سفارشی ارائه می دهند. حال اینتل به طور رسمی تایید کرده است که PCB و تراشه های گرافیکی خود را برای ساخت کارت‌های گرافیک اینتل مخصوص بازی و گیمینگ، به شرکای تجاری خود ارائه کرده است.

راجا کادوری مدیر بخش تراشه های گرافیکی شرکت Intel به تازگی خبر جالب توجهی را در زمینه کارت های گرافیک این کمپانی منتشر کرده است.

کارت‌های گرافیک اینتل در دست سازندگان کارت گرافیک قرار گرفت!
کارت‌های گرافیک اینتل در دست سازندگان کارت گرافیک قرار گرفت!

آقای کادوری به طور رسمی اعلام کرده است که تراشه های مورد نیاز برای ساخت کارت های گرافیک کلاس گیمینگ این شرکت با کد رمز Arc Alchemist به تازگی در اختیار سازندگان کارت های گرافیک قرار گرفته است.

هدف از این کار آمادگی به منظور تولید کارت های گرافیک این شرکت در مدل های سفارشی است. آقای راجا کادوری که زمانی در کمپانی AMD مشغول به کار بود، همچنین اضافه کرده است که اولین کارت های گرافیک تیم آبی با لیتوگرافی 6 نانومتری تولید خواهند شد.

تولید تراشه یا همان GPU های اینتل بر عهده شرکت TSMC است اما در مراحل بعدی اینتل به تنهایی و توسط خطوط تولید خود تراشه و GPU های مورد نیاز را تولید خواهد کرد.

به گفته وی اینتل ناچار شده است تا از لیتوگرافی 6 نانومتری استفاده کند چرا که ظرفیت تولید تراشه های 7 نانومتری شرکت TSMC به دلیل سفارشات متعدد بسیار شلوغ و سنگین است. در حال حاضر AMD بالاترین مشتری لیتوگرافی 7 نانومتری است. از کنسول های بازی نسل نهم گرفته تا کارت های گرافیک Radeon RX 6000 و پردازنده های Ryzen 5000 و… در این لیتوگرافی تولید می شوند.

اینتل در سال 2022 اولین کرا های گرافیک خود را معرفی خواهد کرد. آنها در سه دسته بندی گیمینگ، رندرینگ و سرور عرضه می شوند که احتمالا برخی مدل ها را در سال 2023 خواهیم دید. به هر حال AMD و NVIDIA به زودی با یک رقیب جدی روبرو خواهند شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها