اینتل نام کارت‌های گرافیک خود را منتشر کرد: با کارت‌ گرافیک Intel Arc آشنا شوید

در نهایت پس از مدت‌ها انتظار، شرکت اینتل نام کارت‌های گرافیک خود را به طور رسمی اعلام کرده و زمان عرضه رسمی اولین کارت‌های گرافیک خود در بازارهای جهانی را به اطلاع رساند. کارت‌ گرافیک Intel Arc رقیب جدید و جدی AMD و NVIDIA.


اینتل امروز با افشای نام تجاری جدید کارت‌های گرافیک گیمینگ، ایستگاه کاری و سرور خود خبر ساز شد. کارت‌های گرافیک Intel Arc رقبای جدید کارت‌های گرافیک NVIDIA GeForce و AMD Radeon هستند.

اینتل نام کارت‌های گرافیک خود را منتشر کرد: با کارت‌ گرافیک Intel Arc آشنا شوید

اولین کارت‌های گرافیک اینتل با کد رمزهای Battlemage، Celestial و Druid معرفی خواهند شد. به گفته اینتل این شرکت قصد ندارد تا مانور خود را بر روی کارت‌های گرافیک رده پایین و ارزان قیمت قرار دهد.
از میان این Battlemage احتمالاً اسم رمز جدید معماری گرافیکی Xe HPG است که در نمونه اولیه کار شده با نام DG2 پیاده سازی شده است. به گفته اینتل این معماری از DirectX 12 Ultimate نیز به طور کامل پشتیبانی خواهد کرد. در نتیجه باید گفت که کارت‌های گرافیک اینتل Arc از مواردی از جمله رهگیری پرتو نور (Ray Tracing) نیز پشتیبانی می‌کنند.


کارت‌های گرافیک گیمینگ اینتل Arc از فناوری Variable-Rate Shading نیز پشتیبانی کرده و اینتل از یک فناوری مشابه با NVIDIA DLSS و AMD FSR در کارت‌های گرافیک خود استفاده کرده است. فناوری اینتل با استفاده از هوش مصنوعی اقدام به افزایش نرخ فریم در بازی‌ها می‌کند. اینتل تا کنون توضیحات بیشتری را در این زمینه منتشر نکرده است. از سوی دیگر استفاده از چنین فناوری ملزم به تزریق آنها در بازی‌ها است.
اولین کارت‌های گرافیک اینتل که روانه بازارهای جهانی خواهند شد، خانواده Alchemist هستند. کارت‌های گرافیک فوق در سه ماهه نخست سال 2022 وارد بازارهای جهانی می‌شوند. اینتل اعلام کرده است که تا پیش از پایان سال 2021 اطلاعات و جزئیات بیشتری را در زمینه کارت‌های گرافیک Arc منتشر خواهد کرد. برخی از منابع اعلام کرده‌اند که تا زمستان سال 2022 تمامی کارت‌های گرافیک اینتل در بازار موجود بوده و این شرکت به طور جدی با انویدیا و ای‌ام دی وارد رقابت می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها