این شما و این هم اولین کارت گرافیک سفارشی اینتل: GUNNING A380 Photon OC

موتور Arion Render 2.4

موتور Arion Render 2.4

موتور Arion Render 2.4 با معرفی lightMixer انقلابی در موتورهای رندرینگ به وجود آورد. با معرفی نسخه 2.4 و نمایش قابلیت جدید آن میتواند یک

ادامه مطلب »

این روزها اخبار پیرامون کارت های گرافیک اینتل به طور جدی دنبال می شود چرا که این سخت افزارهای جذاب در حال ورود به بازارهای جهانی هستند؛ پس از رونمایی از اولین کارت گرافیک رفرنس یا همان مرجع اینتل Arc A380، اینک نوبت به رونمایی رسمی از اولین کارت گرافیک سفارشی این شرکت رسیده است که به دست یک سازنده دیگر تولید و حتی اورکلاک شده است. با کارت گرافیک سفارشی اینتل GUNNING A380 Photon OC در مازستا آشنا شوید.

کارت گرافیک سفارشی اینتل چیست؟ همانطور که احتمالا می دانید کارت گرافیک سفارشی یا کاستوم و Custom به کارت گرافیکی گفته می‌شود که خنک کننده و مدار چاپی آن تغییر کرده و عمدتا با اورکلاک نیز همراه است که به دست شرکت های سازنده سخت افزار نظیر ایسوس، گیگابایت، ام اس آی و … تولید می‌شوند. در روزهای اخیر برای اولین بار شاهد معرفی یک کارت گرافیک سفارشی اینتل هستیم.

کارت گرافیک GUNNING A380 Photon OC ساخت شرکت GUNNIR است که مدل و تراشه میان رده یعنی Intel Arc A380 را یدک می‌کشد. این کارت گرافیک بی شباهت با مدل های مرجع یا رفرنس اینتل نیست.

خنک کننده ای نسبتا ساده با 2 فن را یدک می‌کشد. هیت سینک آن نیز به نسبت مدل های مرجع تغییر کرده و یک کانکتور برق 8 پین را یدک می‌کشد.

کارت گرافیک GUNNING A380 Photon OC در کنار نام و نشان اینتل آرک، نشان روشن سازنده نیز خودنمایی می کند. GUNNING A380 Photon OC به 6 گیگابایت حافظه GDDR6 با سرعت 15.5 گیگابیت در ثانیه مجهز شده است.

البته کمی عجیب به نظر می‌رسد چرا که نسخه مرجع اینتل از تراشه‌های 16 گیگابیت در ثانیه استفاده می‌کند. شاید این شرکت موفق به دریافت تراشه‌های 16 گیگابیت در ثانیه نرسیده است.

کارت گرافیک GUNNING A380 Photon OC با اورکلاک کارخانه، به فرکانس بوست 2450 مگاهرتز رسیده است. این کارت گرافیک با توان 92 واتی، شامل چهار خروجی نمایشگر است که شامل DisplayPort و HDMI 2.0 می‌شوند. به زودی شاهد مدل های سفارشی بیشتر از تراشه های A770 یا A780 هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها