خرید RX 6500 XT بزرگ‌ترین اشتباه شما خواهد بود! عملکرد بسیار بد این کارت گرافیک تأیید شد

اگر اخبار دنیای سخت افزار و کامپیوتر را دنبال کرده باشید، می دانید که حواشی پیرامون کارت گرافیک تازه وارد AMD به نام Radeon RX 6500 XT شدیدا زیاد است! حال به نظر می رسد که اولین واکنش AMD به این سطح شدید انتقادات و حواشی، اوضاع را به مراتب بدتر کرده است! با مازستا همراه باشید.

خرید RX 6500 XT بزرگ‌ترین اشتباه شما خواهد بود! عملکرد بسیار بد این کارت گرافیک تأیید شد
خرید RX 6500 XT بزرگ‌ترین اشتباه شما خواهد بود! عملکرد بسیار بد این کارت گرافیک تأیید شد

شرکت AMD در جریان نمایشگاه CES 2022 کارت گرافیک اقتصادی و ارزان قیمت Radeon RX 6500 XT را معرفی کرد که برای اولین بار از تراشه های 6 نانومتری در جهان استفاده می کردند. اما به نظر می رسد که استفاده از تراشه های 6 نانومتری در آنها تنها یک نام و شهرت ساده بوده و هیچ تاثیری در عملکرد کارت گرافیک ندارد. Radeon RX 6500 XT با 4 گیگابایت حافظه گرافیکی همراه شده است.

شرکت AMD در گام نخست تمام مقالات منتشر شده در وب سایت و وبلاگ های رسمی خود را که در آنها از حافظه های 4 گیگابایتی در دنیای جدید انتقاد کرده بود را به سرعت حذف کرد. این مسئله در آن واحد رسانه ای شد. شرکت AMD هیچ واکنشی به این نکته نشان نداد. دومین مشکل کارت گرافیک اقتصادی Radeon RX 6500 XT لو رفتن باس و گذرگاه واقعی آن بود.

متاسفانه این کارت گرافیک از گذرگاه بسیار قدیمی و ضعیف PCI-E 3.0 x4 استفاده می کند که حتی در لپ تاپ ها نیز منسوخ شده است.

حال یکی از اعضای کادر فنی AMD سعی می کند که عملکرد ضعیف کارت گرافیک Radeon RX 6500 XT را توجیه کند. وی اعلام کرده است که این کارت گرافیک در ابتدا برای استفاده در نوت بوک های مخصوص بازی طراحی شده بود که حالا سر از کامپیوترها در آورده است. این کارت گرافیک با تراشه گرافیکی NAVI 24 همراه است که این شرکت از آن برای استفاده از لپ تاپ ها بهره می برد.

AMD Radeon RX 6500 XT ورود فاجعه باری داشته است و بررسی کنندگان از این کارت به دلیل محدودیت شدید در عملکرد بازی و قابلیت های چند رسانه ای-رندرینگ انتقاد کردند. ظاهرا در ابتدا قرار بود که این کارت گرافیک جایگزین کارت گرافیک Radeon RX 5500 XT در لپ تاپ ها شود؛

اما AMD به طور ناگهانی آن را به دنیای کامپیوترهای دسکتاپ می فرستد که حالا عملکرد بسیار ضعیف آن به شدت نگران کننده شده است! به عبارت دیگر، AMD هرگز قصد نداشت RX 6500 XT مبتنی بر Navi 24 را به عنوان یک GPU دسکتاپ مستقل عرضه کند. با توجه به کمبود مداوم GPU، این شرکت تراشه را تغییر داده تا آن را در داخل یک کارت گرافیک مقرون‌به‌صرفه عرضه کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها