به این زودی منتظر کارت‌های گرافیک سفارشی AMD Radeon RX 7000 نباشید

به تازگی مطلبی را برای شما عزیزان منتشر کردیم مبنی بر اینکه NVIDIA از فروش RTX 4080 راضی نبوده و محاسبات AMD نیز بهم ریخته است. اینک متوجه شدیم که AMD و شرکای تجاری آن تصمیم گرفته اند تا عرضه کارت های گرافیک Radeon RX 7000 را به تعویق بیندازند. با مازستا همراه باشید.

کارت‌های گرافیک سفارشی AMD Radeon RX 7000

کارت‌های گرافیک AMD Radeon RX 7900 XTX و RX 7900 XT  در 13 دسامبر 2022 معرفی شدند. هر دو کارت گرافیک که بر اساس معماری جدید RDNA3 تولید شده اند، در مدل های مرجع یا همان رفرنس و غیر سفارشی با قیمت های 999 و 899 دلار وارد بازار شدند.

با این حال، اینها فقط کارت‌های گرافیکی MBA با طراحی مرجع (ساخته شده توسط AMD) خواهند بود و خبری از مدل های سفارشی نیست. طبق قراردادی که AMD با سازندگان کارت های گرافیک مانند ایسوس، گیگابایت، ام اس آی و … دارد، این شرکت در ابتدای هر نسل کارت های گرافیک مرجع خود را وارد بازار کرده و مقداری بعد مدل های سفارشی عرضه می شوند.

Radeon RX 7000

حال به نظر می رسد که سازندگان کارت های گرافیک و حتی خود AMD تمایلی به عرضه مدل های سفارشی از RX 7900 XT   و Radeon RX 7900 XTX ندارند! طبق گزارش Board Channels که توسط Wccftech مشاهده شده است، سری RX 7900 غیر مرجع (طراحی سفارشی) 1 تا 2 هفته پس از 13 دسامبر به بازار عرضه می‌شود.

برخلاف کارت گرافیک NVIDIA Founders Edition که به طور انحصاری تحت مدل NVIDIA فروخته می‌شود، کارت‌های طراحی مرجع AMD توسط شرکای AIB آن به فروش می‌رسند، با نام تجاری حداقل یا صفر در کارت‌ها. پشتیبانی پس از فروش، از جمله ضمانت‌نامه‌های محصول و سایر موارد مربوط به برند، توسط خود AIB انجام می‌شود.

کارت‌های طراحی سفارشی آنهایی هستند که توسط شرکای AIB طراحی شده‌اند، عمدتا شامل کولر، مدار چاپی و فرکانس های بالاتر هستند.

در حال حاضر خبر رسیده است که عرضه مدل های سفارشی از برندهای گوناگون به تعویق افتاده است. هنوز دلیل اصلی این مسئله روشن نبوده اما شاید نگرانی از کمبود استقبال باعث این نکته شده است و یا شرکت ها منتظر هستند که انبار و یا فروشگاه ها از مدل های قبلی خالی شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها