به این زودی‌ها در انتظار پردازنده‌های رندرینگ AMD Ryzen Threadripper 5000 نباشید!

پردازنده های سری تردریپر AMD که برای سیستم های رندرینگ و ایستگاه کاری طراحی شده اند، توجه تعداد زیادی از کاربران را به خود جلب کرده و فروش بالایی را به خود اختصاص داده اند. از این رو تعداد زیادی از کاربران در انتظار انتشار پردازنده های سری جدید این خانواده موسوم به AMD Ryzen Threadripper 5000 هستند.

مدت نسبتا زیادی است که کاربران در انتظار پردازنده های AMD Ryzen Threadripper 5000 هستند؛ منظور از کاربران، کاربران عادی خانگی نیست.

به این زودی‌ها در انتظار پردازنده‌های رندرینگ AMD Ryzen Threadripper 5000 نباشید!
به این زودی‌ها در انتظار پردازنده‌های رندرینگ AMD Ryzen Threadripper 5000 نباشید!

تولید کنندگان محتوا، مهندسان، گرافیست های حرفه ای، ادیتورها، برنامه نویس ها و به طور کلی تمامی کاربرانی که به دنبال یک سیستم ایستگاه کاری هستند، خواهان CPU های قدرتمند بوده و AMD Ryzen Threadripper 5000 ها می توانند مانند پردازنده های سری اکستریم اینتل، این نیاز را برآورده کنند.

در ابتدا تصور می شد که تا پایان سال 2021 پردازنده های AMD Ryzen Threadripper 5000 وارد بازار شوند؛ اما AMD خود را در باتلاق تراشه های 7 نانومتری فرو برده و نمی تواند همزمان هم پردازنده ها، کارت های گرافیک، APU ها و تراشه های کنسول های نسل نهم را به موقع تحویل دهد.

از این رو به نظر می رسد که عرضه پردازنده های AMD Ryzen Threadripper به تعویق افتاده است. آخرین اخبار حاکی از آن است که نباید به انتشار CPU های قدرتمند AMD Ryzen Threadripper در سال 2021 دل خوش باشید!

آخرین نسل از پردازنده های تردریپر در سال 2019 معرفی شدند؛ انتظار می رفت که دو سال بعد AMD آنها را بروزرسانی کند که چنین اتفاق نیفتاده است. طبق گفته AMD Greymon55 که یک ناشر اطلاعات AMD است،

اعلام کرده است که عرضه CPU های رندرینگ و ایستگاه کاری AMD Ryzen Threadripper 5000 به تعویق افتاده و AMD نمی تواند آنها را در سال 2021 وارد بازار کند. این خانواده با کد رمز Chagall همراه هستند.

پردازنده های AMD Ryzen Threadripper 5000 به نسبت سری 3000 تغییری در بخش تعداد هسته نخواهند داشت. آنها همچنان با همان تعداد هسته همراه هستند. به گفته این منبع شرکت AMD در این خانواده از معماری هسته های ZEN3+ به جای ZEN3 استفاده کرده است که عملکرد آنها را بهبود می بخشد. به هر حال باید گفت که اگر به انتظار پردازنده های Ryzen Threadripper 5000 هستید، بهتر است که خرید خود را همین حالا انجام دهید!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها