اولین کارت گرافیک گیمینگ اینتل به نام Arc A380 با قیمت 153 دلار وارد بازار شد!

در روز گذشته شاهد رویت اولین کامپیوتر گیمینگ آماده از برند MSI بودیم که برای اولین بار از کارت گرافیک مخصوص بازی Intel Arc A380 استفاده می کند. اینک باید گفت که در یک اقدام غیر منتظره، فروش اولین کارت گرافیک مخصوص بازی اینتل در کلاس دسکتاپ در چند کشور آغاز شده است. کارت گرافیک Intel Arc A380. با مازستا همراه باشید.

در حالی که اینتل به طور رسمی برخی اطلاعات و مدل ها را از سری کارت های گرافیک مخصوص بازی خود منتشر کرده بود، نمی دانستم که این گروه چه زمانی وارد بازارهای جهانی شده و قیمت آنها نیز دقیقا چقدر خواهد بود. اینک اما با ورود اولین کارت گرافیک تیم آبی به بازارهای جهانی، در این زمینه نیز مطلع شدیم.

Arc A380

ساعاتی پیش متوجه شدیم که اولین کارت گرافیک گیمینگ اینتل به طور رسمی در چند کشور جهان عرضه شده است! کارت گرافیک میان رده Intel Arc A380 از خانواده Intel Arc که حالا به عنوان اولین رقیب رسمی کارت های گرافیک AMD Radeon و NVIDIA GeForce است. آخرین اخبار حاکی از آن است که شرکت اینتل قروش اولین کارت گرافیک خود را در کشور چین آغاز کرده و به زودی در چند کشور دیگر نیز این روند را تکرار می کند.

Arc A380

کارت گرافیک اینتل Arc A380 از مدل های میان رده این شرکت است که مبتنی بر معماری گرافیکی Xe-HPG و سیلیکون  DG2-128 (ACM-G11) بوده و بر اساس لیتوگرافی 6 نانومتری، تولید شده است. کارت گرافیک دسکتاپ A380 دارای 8 هسته Xe بوده و این تراشه دارای یک رابط حافظه گسترده 96 بیتی GDDR6 است که به 6 گیگابایت حافظه متصل است.

کارت گرافیک Arc A380 که اولین عضو رسمی از خانواده Alchemist است، ضمن پشتیبانی از کتابخانه DirectX 12 Ultimate، به فناوری XeSS نیز برای بالا بردن نرخ فریم مجهز شده است. این کارت گرافیک که عمدتا برای بازی های FHD توصیه می شود، با قیمت 153 دلار وارد بازار چین شده و به زودی در دیگر کشورها نیز نسخه مرجع آن دیده خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها