برای اولین بار: همکاری ASUS و Noctua برای ساخت یک کارت گرافیک RTX 3070

همکاری سازندگان کارت‌های گرافیک با سازندگان خنک‌کننده امری طبیعی در دنیای سخت‌افزار به شمار می‌رود؛ اما در صورتی که پای یک کارت گرافیک خاص در میان باشد، دیگر این خبر چندان عادی نیست. در ادامه شاهد همکاری ASUS و Noctua به منظور ساخت یک کارت گرافیک RTX ۳۰۷۰ خاص خواهیم بود.

برای اولین بار: همکاری ASUS و Noctua برای ساخت یک کارت گرافیک RTX 3070
برای اولین بار: همکاری ASUS و Noctua برای ساخت یک کارت گرافیک RTX 3070

شرکت ایسوس تا کنون در چند مدل با کمپانی‌هایی نظیر EK وارد همکاری شده است؛ هدف از این همکاری ساخت کارت‌های گرافیک با خنک‌کننده مایع و یا هیبریدی بوده اما به نظر می‌رسد که این بار داستانی متفاوت را شاهد هستیم. آخرین اخبار حاکی از آن هستند که دو کمپانی ASUS و Noctua برای ساخت یک کارت گرافیک جذاب و اختصاصی وارد همکاری شده‌اند.

بام مدل این کارت گرافیک به نام ASUS RTX3070-8G-NOCTUA به تازگی در ECC به ثبت رسیده و زمان چندانی تا معرفی آن باقی نمانده است. نکته جالب توجه آن است که تعدادی از رسانه‌ها رندرهای اولیه از این کارت گرافیک را منتشر کرده‌اند. اصالت طراحی Noctua در این تصاویر کاملا مشخص است. ترکیب رنگ آمیزی‌های کرم و قهوه‌ای و همچنین عبور لوله‌های مسی ناقل حرارت از میان خنک کننده، اثبات می کنند که Noctua در این طراحی سنگ تمام گذاشته است.

رسانه‌هایی که برای دریافت جزئیات بیشتر به ایسوس ایمیل زده‌اند، به در بسته خورده و ایسوس اطلاعاتی را در زمینه این کارت گرافیک خاص ارائه نکرده است. اما به نظر می‌رسد که زمان زیادی تا معرفی رسمی آن باقی نمانده است. همچنین این احتمال وجود دارد که به جز یک نسخه از RTX 3070، ایسوس این همکاری را با مدل‌های بیشتری نیز ادامه دهد.

برند Noctua یکی از معروف ترین و تخصصی ترین شرکت های تولید خنک کننده های رده Air می باشد که سالهاست به عنوان یک قدرت بی رقیب در این زمینه فعالیت میکند. کولینگ های این شرکت به واسطه متریال بسیار تخصصی و اختصاصی و فن های بی نظیر و بدون صدا، همیشه مورد استقبال کاربران تخصصی بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها