دومین محصول مشترک ایسوس و نوکتوا: کارت گرافیک ASUS x Noctua GeForce RTX 3080

چندی پیش بود که برای اولین بار یک کارت گرافیک محصول مشترک ایسوس و نوکتوا به طور رسمی معرفی شد. این بار هم ظاهرا نوبت به یک کارت گرافیک دیگر می‌رسد؛ این بار اما یک پرچمدار قوی‌تر به نام ASUS x Noctua GeForce RTX 3080 10 GB OC که در ادامه بیشتر با این سخت افزار جذاب در مازستا آشنا خواهیم شد.

طی همکاری کم سابقه ایسوس و نوکتوا، در ماه‌های اخیر این دو شرکت اولین کارت گرافیک خود با نام ASUS x Noctua GeForce RTX 3070 را معرفی و عرضه کردند. این بار اما نوبت به یک محصول جدیدتر می‌رسد؛ پس از نزدیک به یک سال بار دیگر محصولی مشترک، ماحصل همکاری مشترک ایسوس و نوکتوا رونمایی می‌شود.

کارت گرافیک جدید ASUS x Noctua GeForce RTX 3080 این بار با تراشه RTX 3080 همراه بوده و طراحی و رنگ آمیزی همانند گذشته است. رنگ آمیزی کولر قهوه‌ای و کرم است که رنگ خاص و سازمانی شرکت Noctua است. ASUS x Noctua GeForce RTX 3080 به جای نسخه جدیدتر 12 گیگابایتی، از نسخه قدیمی تر RTX 3080، مبتنی بر تراشه GA102 استفاده می کند.

کارت گرافیک جدید این دو شرکت بسیار هم قطور است؛ به طوری که 4 اسلات را در مادربرد شما به طور کامل اشغال خواهد کرد. کارت گرافیک ASUS x Noctua GeForce RTX 3080 در بخش خنک کننده از کولر قدرتمندی استفاده می کند که به دست شرکت نوکتوا طراحی و تولید شده است.

ایسوس و نوکتوا
کارت گرافیک محصول مشترک ایسوس و نوکتوا

بخش سخت افزاری و الکترونیکی کارت گرافیک هم ساخت شرکت ایسوس است. ASUS x Noctua GeForce RTX 3080 دارای دو کانکتور برق 8 پین و دو فن 12 سانتی متری ساخت نوکتوا است.

این کارت گرافیک جذاب به خروجی‌های گرافیکی HDMI 2.1 و DisplayPort 1.4 نیز مجهز شده است. ASUS x Noctua GeForce RTX 3080 دومین محصول مشترک این دو شرکت است که با قیمت 1150 یورو فروخته خواهد شد؛ 250 یورو بیش از مدل پیشین با تراشه RTX 3070.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها