نسخه‌ی جدید Axiom 2.2 محاسبگر سیال گازی منتشر شد!

مت پوچلا به تازگی Axiom 2.2 که جدیدترین محاسبگر سیال گازی با شتاب GPU بوده را منتشر کرد. محاسبگر Axiom 2.2 برای شبیه‌سازی اثراتی مانند دود و آتش در Houdini بهترین انتخاب است. در ادامه با مازستا همراه باشید تا جزییات در مورد جدیدترین محاسبگر سیال گازی را در اختیارتان قرار دهیم.

نسخه‌ی جدید Axiom 2.2 با انواع شبیه‌سازی، انتشار رنگ، نود جدید و گردش کار بهبود ارائه و کارایی و عملکرد بالایی را ارائه می‌دهد. این نسخه بر خلاف قبل که به صورت رایگان در دسترس بود، اکنون در قالب یک افزونه‌ی پولی ارائه می‌شود. البته هنوز برای استفاده غیرتجاری رایگان است.

Axiom 2.2

نسخه‌ی جدید Axiom 2.2

نرم افزار Axiom که اولین بار در سال 2020 منتشر شد، یک محاسبگر مایع گازی پراکنده با شتاب GPU بوده که به عنوان جایگزینی سریع‌تر برای محاسبگر Sparse Pyro هودینی برای کار طراحی ظاهری در نظر گرفته شد.

این محاسبگر جدید، نمای ویوپورت را در شبیه‌سازی‌های پیچیده آتش و دود به صورت real-time ارائه کرد و توسعه ظاهر را سرعت بخشید.

نسخه‌ی جدید Axiom برخلاف محاسبگر Sparse Pyro هودینی، با GPU از طریق OpenCL شتاب می‌گیرد و دوباره به CPU باز می گردد. Axiom 2.2 یک بازنویسی اساسی از محاسبگر بوده که با نسخه‌های قبلی سازگار نیست و ویژگی های جدیدی را در سراسر ابزار اضافه می‌کند.

تغییرات این نسخه شامل شکل منبع جدید برای شبیه‌سازی، نوع نیروی چرخش جدید برای اشکال منبع، پشتیبانی از انتشار رنگ و گره جدید Volume Visualize است. از سوی دیگر شاهد بهبود گردش کار در این نسخه‌ی جدید خواهیم بود. شایان ذکر است که Axiom 2.2 اکنون به صورت یک افزونه تجاری در دسترس بوده و شاید این بزرگ‌ترین تغییر برای بسیاری از کاربران باشد.

قیمت و سیستم مورد نیاز

Axiom 2.2 با Houdini 18.0 به بالا روی سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس یا macOS اجرا می شود. برای اجرای این نرم افزار نیاز به سخت افزاری نظیر GPU های AMD و Nvidia خواهید داشت. مجوزهای قفل با گره اکنون 399 دلار هزینه دارند و می‌توانید این نرم‌افزار را به صورت رایگان در حالت آزمایشی یا در داخل Houdini Apprentice استفاده کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها