شرکت Chaos نسخه‌ی جدید Chaos Vantage 1.6 را منتشر کرد

گروه Chaos  ابزار جدید Chaos Vantage 1.6 را برای کاوش صحنه‌های بزرگ V-Ray به صورت real-time منتشر کرد. این نرم‌افزار که قبلاً با نام Project Lavina شناخته می‌شد، از هسته‌های RT در کارت‌های گرافیکی نسل فعلی Nvidia RTX برای ایجاد یک نمای تعاملی real-time استفاده می‌کند. این برنامه برای مدتی به صورت رایگان در دسترس است و در نهایت هزینه‌ی اشتراک آن 389 دلار در سال خواهد بود.

شرکت Chaos نسخه‌ی جدید Chaos Vantage 1.6 را منتشر کرد
شرکت Chaos نسخه‌ی جدید Chaos Vantage 1.6 را منتشر کرد

ابزاری جدید برای جستجوی صحنه‌های معماری بسیار بزرگ به صورت real-time

Chaos Vantage 1.6 برای اولین بار به عنوان یک پیش‌نمایش فناوری در Siggraph 2018 نشان داده شد و در تابستان امسال در نسخه بتای عمومی منتشر شد.Chaos Vantage  به عنوان ابزاری برای کاوش صحنه‌های سه بعدی بزرگ در یک محیط کاملاً ردیابی شده با اشعه ارائه شده است.

اگرچه کاربردهای بالقوه‌ای برای جلوه‌های بصری و انیمیشن وجود دارد. موارد استفاده بالقوه شامل مشاهده صحنه‌های معماری بسیار بزرگ مانند مدل‌های انبوه، جستجوی موقعیت‌های دوربین برای رندرهای آفلاین در V-Ray و تولید انیمیشن‌های با کیفیت previs به صورت real-time است.

صحنه‌های وارد شده در قالب .vrscene و پیوندهای زنده به3ds Max  را رندر می‌کند

راه حل Chaos Group برای استفاده از Vantage نسبت به سایر راه حل‌های رندر real-time آسان‌تر است. در نتیجه به جای نیاز به تبدیل صحنه‌های ایجاد شده برای رندرهای آفلاین به فرمی مناسب برای استفاده در موتور بازی، Vantage می‌تواند نسخه های اصلی را رندر کند. علاوه بر پیمایش در صحنه با استفاده از کنترل‌های بازی، کاربران می‌توانند ویرایش‌های ساده‌ای را در Vantage  انجام دهند و جابجایی، تبدیل، کپی کردن، مخفی کردن یا حذف اشیا را به عهده گیرند.

Chaos Vantage 1.6 به طور خاص برای سخت افزار RTX انویدیا طراحی شده است

برخلاف رندر GPU داخلی V-Ray،Chaos Vantage  از ابتدا برای ردیابی اشعه real-time و برای کارت‌های گرافیک Nvidia طراحی شده است. این برنامه از هسته‌های سخت افزاری RT در پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX،Titan RTX  و Quadro RTX  انویدیا برای تسریع عملیات ردیابی پرتو استفاده می‌کند.

شرکت Chaos نسخه‌ی جدید Chaos Vantage 1.6 را منتشر کرد
شرکت Chaos نسخه‌ی جدید Chaos Vantage 1.6 را منتشر کرد

Chaos Cosmos، کتابخانه‌ی آنلاین جدید دارایی‌های معماری این شرکت، از مواد موجود در انبار پشتیبانی می‌کند. این به‌روزرسانی همچنین پشتیبانی از رندر دسته‌ای را ارائه کرده و یک صف رندر برای تصاویر ثابت و انیمیشن‌ها معرفی می‌کند.

قیمت و سیستم مورد نیاز Chaos Vantage 1.6

Chaos Vantage 1.6 فقط برای ویندوز 10 در دسترس است و برای استفاده از آن، به GPU Nvidia RTX و درایور Nvidia 436.02 به بالا نیاز دارید. این نرم افزار فقط به صورت اجاره‌ای ارائه شده و هزینه اشتراک آن 389 دلار در سال خواهد بود. Vantage همچنین به مجموعه محصولات V-Ray Collection گروه Chaos اضافه شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها