مادربرد COLORFUL iGame Z690D5 Ultra برای شاخ و شانه کشیدن معرفی شد

شرکت چینی کالرفول که به ساخت قطعات با طراحی خاص شهره است، این بار با یک مادربرد رده بالا و متفاوت ظاهر شده است. مادربرد گیمینگ و رندرینگ COLORFUL iGame Z690D5 Ultra که به طور کلی برای سیستم‌های رده بالای مبتنی بر پردازنده‌های اینتل مناسب است. در ادامه با این مادربرد جذاب در مازستا آشنا شوید.

آشنایی با COLORFUL iGame Z690D5 Ultra

مادربرد COLORFUL i‌Game‌ Z690D5 Ultra محصول جدید شرکت کالرفول است که با چیپست Z690، می‌تواند میزبان پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل موسوم به آلدر لیک باشد. مادربرد COLORFUL iGame ‌Z690D5 Ultra برای چه سیستم‌هایی طراحی شده است؟

COLORFUL iGame Z690D5 Ultra

در بیانیه کالرفول آمده است که COLORFUL i‌Game ‌Z690D5 Ultra برای سیستم‌های گیمینگ رده بالا، سیستم‌های رندرینگ و ایستگاه کاری، سیستم‌های مهندسی و سیستم‌هایی که پردازش‌های سنگین در آنها انجام می‌گردد مناسب است.

این مادربرد دارای هیت سینک‌های آلومینیومی بزرگ بوده و طراحی مواج آن با رنگ آمیزی نقره‌ای و ترکیب رنگ سفید در PCB، ظاهری بسیار متفاوت را به آن اهدا کرده است. مادربرد جدید COLORFUL iGame Z690D5 Ultra دارای دو اسلات PCIe 4.0 x16 برای کارت‌های گرافیکی پیشرفته بوده و در این مدل خبری از اسلات PCI-E 5.0 نیست؛ البته هنوز کارت گرافیکی بر مبنی این اسلات تولید نشده است.

مادربرد تازه وارد کالرفول که یک پرچمدار میانی به شمار می‌رود، ماژول‌های SSD M.2 را به مسیر سریع PCI-E 4.0 x4 متصل می‌سازد. این مادربرد با استفاده از طراحی اکستروژن در مدار تغذیه VRM، تضمین می‌کند که در بالاترین عملکرد و فرکانس‌های کاری نیز مادربرد می‌تواند نیروی مورد نیاز CPU و حافظه‌های رم را تامین کند.

COLORFUL iGame Z690D5 Ultra می‌تواند در 4 اسلات از 128 گیگابایت رم DDR5 پذیرایی کرده و اکثر رابط‌های آن به صورت زاویه‌دار، به کناره‌ها متصل شده‌اند که عملکرد کابل‌کشی را ساده‌تر می‌سازد. این مادربرد با قیمت تمام شده 289 دلار در ماه مه وارد بازارهای جهانی خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها