کارگاه آموزشی برای گردش کار کامل فتوگرامتری

Gnomon کارگاه Complete Photogrammetry Workflow را به عنوان یک راهنمای عمیق برای اسکن اشیاء از دنیای واقعی برای استفاده در برنامه های کاربردی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بازی‌ها یا VFX ارائه کرده است. این کارگاه، که شامل بیش از سه ساعت آموزش ویدیویی است، توسط چارلستون سیلورمن، مهندس ارشد پروژه‌های دیجیتال در شرکت تولید واقعیت ترکیبی Digital Nation Entertainment ضبط شده است.

راهنمای کامل برای بازآفرینی اشیاء دنیای واقعی برای استفاده در تولید از طریق فتوگرامتری

کارگاه آموزشی برای گردش کار کامل فتوگرامتری
کارگاه آموزشی برای گردش کار کامل فتوگرامتری

سیلورمن در این کارگاه آموزشی، نحوه بازآفرینی اشیاء دنیای واقعی را به صورت سه بعدی از طریق فتوگرامتری با استفاده از نرم افزارهای استاندارد صنعتی از جمله Photoshop، Adobe Camera Raw و Adobe DNG Converter برای پردازش تصاویر خام نشان می‌دهد. او از اپلیکیشن‌های مدل‌سازی مبتنی بر تصویر RealityCapture و Metashape برای تبدیل تصاویر به مدل‌های سه‌بعدی، ZBrush برای بازسازی مش‌های خام و Substance 3D Painter برای تولید و تمیز کردن بافت‌ها استفاده می‌کند.

این کارگاه با آوردن مدل‌های بافت‌دار به Unreal Engine برای مونتاژ یک صحنه سه‌بعدی به پایان می‌رسد، اما همین تکنیک‌ها را می‌توان با هر رندری استفاده کرد. سیلورمن همچنین طیف وسیعی از نکات تخصصی را نشان می‌دهد و به بایدها و نبایدها در گرفتن عکس‌های منبع گرفته تا جزئیات ظریفی که هنگام تنظیم و پردازش تصاویر باید به آنها توجه کرد، اشاره می‌کند.

علاوه بر خود فیلم‌های آموزشی، بینندگان می‌توانند فایل‌های پروژه شامل عکس‌های خام، مش‌ها، پروژه‌های فتوگرامتری، فایل‌های Substance و صحنه Unreal Engine را نیز دانلود کنند.

درباره هنرمند

چارلستون سیلورمن مهندس ارشد پروژه های دیجیتال در شرکت واقعیت ترکیبی Digital Nation Entertainment است. او روی پروژه‌هایی برای شرکت‌هایی از جمله Time Inc، NASA، CNN، NBA و Apple کار کرده است و تخصص‌های فنی او شامل مدل سازی سه بعدی، فتوگرامتری، مواد، بافت و نورپردازی است.

قیمت و دسترسی به کارگاه فتوگرامتری

گردش کار کامل فتوگرامتری از طریق یک اشتراک آنلاین در کارگاه Gnomon در دسترس است. هزینه اشتراک 49 دلار در ماه یا 490 دلار در سال است که دسترسی به بیش از 300 کارگاه را فراهم می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

کارگاه آموزشی برای گردش کار کامل فتوگرامتری

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها