ایجاد FX تخریب ساختمان با قابلیت هدایت هنری در Houdini

کارگاه Gnomon، به تازگی Controlled Building Demolition FX در Houdini را منتشر کرده است که راهنمای دقیقی را برای ایجاد یک شبیه‌سازی تخریب ساختمان قابل هدایت هنری توسط تیموسین اوزگر، رئیس FX در Mr. X در اختیار هنرمندان و علاقه‌مندان قرار می‌دهد. هدف این کارگاه، راهنمایی تازه‌واردان و همچنین مبتدیان VFX است زیرا درک اولیه از رابط کاربری Houdii باید همراه با آموزش دنبال شود.

نحوه ایجاد یک جلوه تخریب ساختمان قابل هدایت هنری در هودینی

اوزگر در طول بیش از پنج ساعت آموزش ویدیویی، روند ایجاد یک شبیه‌سازی تخریب در هودینی را از ابتدا تا انتها پوشش می‌دهد و آموزش با یک فایل از یک صحنه‌ی خالی شروع می‌شود.

ایجاد FX تخریب ساختمان با قابلیت هدایت هنری در Houdini
ایجاد FX تخریب ساختمان با قابلیت هدایت هنری در Houdini

این کارگاه تکنیک‌های کلیدی دینامیک بدنه سخت (RBD) را با استفاده از حل‌کننده گلوله RBD، از جمله ‌شکستگی مدل، ایجاد محدودیت‌ها و شبیه‌سازی‌های ثانویه مانند اثرات pyro را پوشش می‌دهد. ویژگی‌های Houdini تحت پوشش شامل شبکه‌های TOP، گره RBD Material Fracture، بسته‌بندی‌های اولیه، محدودیت‌های RBD، تنظیمات سفارشی DOP برای دود، سیم‌های پراکنده Pyro، حلقه‌های for-loop با بلوک‌های کامپایل‌شده و نمونه‌های هستند.

اوزگر همچنین نشان می‌دهد که چگونه می‌توان همه رویدادها را با اشیاء سفارشی برای ایجاد یک جلوه‌ی کامل تخریب ساختمان در داخل هودینی ایجاد کرد و چگونه نتایج را با استفاده از Redshift ارائه کرد. شرکت‌کنندگان این کارگاه علاوه بر خود فیلم‌های آموزشی می‌توانند فایل‌های پروژه هودینی را نیز دانلود کنند.

درباره هنرمند

تیموکین (تیم) اوزگر رئیس FX در استودیوی جلوه‌های بصری Mr. X. است. او قبلاً برای دیگر استودیوهای برجسته VFX از جمله Weta Digital، MPC و Platige Image کار کرده و تجربه‌ی بالایی دارد. از فعالیت‌های او می‌توان به تیتراژ فیلم‌های The Suicide Squad، Godzilla vs. Kong، Aquaman و ghost in the shell اشاره کرد.

قیمت و دسترسی کارگاه تخریب ساختمان در Houdini

Controlled Building Demolition FX در هودینی از طریق یک اشتراک آنلاین در کارگاه Gnomon در دسترس است. هزینه اشتراک آن 49 دلار در ماه یا 490 دلار در سال است که دسترسی به بیش از 300 آموزش را فراهم می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها